Jaunā vecmāte Madara Balode darbā saskaras ar skarbu realitāti, bet cer, ka jaunajai paaudzei izdosies sistēmu mainīt 2

Madarai Balodei jau kopš pamatskolas bija skaidrs, ka pēc vidusskolas beigšanas viņa studēs medicīnu. Ierasti šo profesiju izvēlas cilvēki, kuru ģimenēs ir jau kāds mediķis, bet šis nav tas gadījums.

Madaras ģimenē nav mediķu, bet interese par medicīnu meitenei radusies skolā, pirmajās anatomijas stundās. Madara vienmēr ir nodarbojusies ar sportu un tieši tādēļ, stājoties Rīgas Stradiņa universitātē, kā prioritāti izvēlējās fizioterapijas studijas. Otrs variants bija mediķa specialitāte, bet trešais – vecmātes arods. Lai arī vecmātes profesija tika ielikta pēdējā, tieši šajā programmā Madara saņēma budžeta vietu un uzsāka studijas.

Uzsākot reālas darba gaitas Rīgas Dzemdību namā, Madara tomēr atskārtusi arī šīs profesijas ēnas puses. Lai kāds būtu gandarījums par darbu un lai cik ļoti tas patiktu, iztikt ar darba algu ir grūti, atzīst jaunā sieviete. Tieši tādēļ bijis jāmeklē vēl kāds peļņas avots.
Paralēli vecmātes darbam Madara strādāja kafejnīcā un atzīst, ka gandrīz visiem kolēģiem bija vēl kāda nodarbe, ar kuru pelnīt naudu.

Viņasprāt, jaunajiem speciālistiem nozarē ir noteikti jāpaliek, lai kaut ko tajā mainītu, bet ne visiem esot tik liels gribasspēks, tāpēc jauno mediķu ienākšana sistēmā ir diezgan nenoteikta.

Plašāk par Madaru Balodi lasiet "Kursas Laika" 13. decembra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

oioioi

Vecmāte-bārmene neatstāj nopietnu viedokli par attiecīgo personu. Grib mācīties par fizioterapeiti, bet tikai budžeta vietas dēļ izmācās par vecmāti. Nu piedodiet, šādai nenoteiktai darbiniecei ne sievu, ne bērnu tuvumā nelaistu!

pirms 2 gadiem, 2018.12.12 11:17

Madara, ja tu būtu lieliska speciāliste, tev būtu iespēja nopelnīt specialitātē - individuālās dzemdības utt. Diemžēl tu tāda nēesi! Beidz žēloties un sāc nopietni strādāt un padomā par savām attiekšmi pret citiem.

pirms 2 gadiem, 2019.02.21 12:36

Liepājā