Jaunā Liepājas cietuma projektēšanai saņemti deviņi pieteikumi

Konkursā Liepājas cietuma projektēšanas darbu realizēšanai pieteikušies deviņi pretendenti, aģentūra LETA uzzināja Tieslietu ministrijā.

Kopējās projekta paredzamās izmaksas ir 1 900 000 eiro.

Kā ziņots, konkursu pērn 5.decembrī izsludināja Igaunijas uzņēmums "Riigi Kinnisvara AS". Starptautiskais publiskais iepirkums tika izsludināts, lai atrastu partneri, kas izstrādās projektu pirmajam modernajam cietumam Latvijā, kā arī tā infrastruktūru.

Pērn aprīlī uzņēmums "Riigi Kinnisvara AS" un TM parakstīja sadarbības līgumu, kas paredz izstrādāt koncepciju Liepājas cietuma kompleksam. Vienošanās noslēgta, lai sagatavotu cietuma projektēšanas darbus, kā arī organizētu projektēšanas iepirkumu. Sadarbība ar Igaunijas uzņēmumu sākta, jo tas veicis cietuma projektēšanu arī Igaunijā.

Ministrijā norādīja, ka Igaunija kopumā ir uzskatāma par labu paraugu, jo pēdējo gadu laikā ir slēgti vairāki vecie cietumi un darbu sākuši no jauna uzbūvēti cietumi. Tā rezultātā tuvākajā laikā Igaunijā būs pilnībā pabeigta cietumu sistēmas reforma, kuras laikā tika būtiski samazināts cietumu skaits, nodrošināta efektīva infrastruktūra ieslodzīto uzturēšanai, resocializācijai un cilvēktiesību nodrošināšanai.

Iepriekš Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure norādīja, ka cietuma projektēšanas darbi savukārt ilgs visu 2015.gadu, bet 2016.gada sākumā TM būtu jāsaņem jaunā cietuma projekts, papildināja Ieslodzījumu vietu pārvaldes vadītāja. "Attiecīgi, ja viss noritēs tā, kā ir plānots arī attiecībā uz budžetu, tad 2018.gada beigās vai 2019.gada sākumā mums vajadzētu saņemt ekspluatācijā jauno cietumu Liepājā," paziņoja Spure.

Jau ziņots, ka Liepāja izvēlēta par vietu, kur tuvāko gadu laikā plāno celt pirmo jauno un moderno cietumu. Cietums atradīsies uz valsts īpašumā esošās zemes Alsungas ielā 29. Jauno cietumu Liepājā plānots uzbūvēt līdz 2018.gadam. Cietuma kopējā teritorija būs 40 000 kvadrātmetru, un tas būs sadalīts vairākos blokos, lai dažādu kategoriju ieslodzīto ceļi nekrustotos. Jaunajā cietumā paredzēts izvietot 1200 visu kategoriju ieslodzītos, izņemot sievietes un nepilngadīgos.

Pievieno komentāru

Liepājā