Jau šomēnes jaunā Liepājas cietuma projektu atdos pasūtītājam ekspertīzes veikšanai

Jau 21.decembrī projektētājs - Daugavpils uzņēmums "REM PRO" - paredzējis atdot pasūtītājam ekspertīzes veikšanai jaunā Liepājas cietuma projektu, aģentūrai LETA pastāstīja "REM PRO" direktors Mihails Rjabokons.

"Projektēšanas darbi rit raiti un bez aizķeršanās, un jau aprīlī, kā tas paredzēts līgumā, tehniskais projekts būs pabeigts un saskaņots," teica Rjabokons. Plašāku informāciju par projektu "REM PRO" direktors gan nesniedza, sakot, ka Iekšlietu ministrijā šajā sakarā tiekot gatavots atsevišķs paziņojums.

Jau vēstīts, ka konkursā Liepājas cietuma projektēšanas darbu realizēšanai uzvarējis Daugavpils uzņēmums "REM PRO". 20.martā Igaunijas valsts uzņēmums "Riigi Kinnisvara AS" parakstīja līgumu ar "REM PRO" par Liepājas cietuma projektēšanu. Līguma kopējā summa ir 737 373 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Līgums paredz izstrādāt projektu pirmajam modernajam cietumam Latvijā, kā arī tā infrastruktūru. Projektēšanas darbus plānots pabeigt līdz 2016.gada aprīlim.

2016.gada aprīlī, kad būs gatavs cietuma projekts, tiks organizēts iepirkums par būvniecības darbu veikšanu. Modernā mūsdienu prasībām atbilstošā cietuma būvniecību plānots pabeigt līdz 2018.gada beigām.

Jaunais Liepājas cietums atradīsies uz valsts īpašumā esošās zemes Alsungas ielā 29 un būs pirmā šāda tipa iestāde Latvijā. Cietuma kopējā teritorija būs 40 000 kvadrātmetru, un tas būs sadalīts vairākos blokos, lai dažādu kategoriju ieslodzīto ceļi nekrustotos. Jaunajā cietumā paredzēts izvietot 1200 visu kategoriju ieslodzītos, izņemot sievietes un nepilngadīgos.

Pievieno komentāru

Liepājā