Jau sestdien Teodora Breikša ielas svētki 1

Iesaistoties dažādiem kolektīviem, organizācijām un pateicoties lielajai tirgotāju interesei, ir tapusi bagātīga Teodora Breikša ielas svētku programma. Tā paredz gan muzikālas uzstāšanās, gan vēsturnieka Gunāra Silakaktiņa īpaši sagatavotas ekskursijas pa Teodora Breikša ielu, kā arī līdz šim Liepājā nebijušu bagāžnieku tirgus norisi. Svētki notiks 12. septembrī no pulksten 10:00 līdz 17:00 Jaunliepājā, Annas tirgus laukumā.

Teodora Breikša ielas svētki tiks organizēti, restaurējot pagājušā gadsimta 20./30.gadu Jaunliepāju, kad Annas tirgus laukums bija pilns rosības. Notika tirdzniecība, dāmas skaistos tērpos un švītīgi kungi, kā arī latviešu zemnieki, ceļojošie muzikanti, teātra spēlētāji un daudzi citi piepildīja lielo bruģēto laukumu. Teodora Breikša ielas svētku organizētāji tirgotājus, muzikantus un apmeklētājus rosina tērpties atbilstoši izvēlētajam vēstures laika posmam, kas šos svētkus padarīs atšķirīgus no citiem pilsētā notiekošajiem svētkiem.

Tieši pirms 100 gadiem dedzīgais un latviešu kultūru aizstāvošais Teodors Breikšs pildīja Liepājas pilsētas galvas pienākumus, bet šogad aprit 160 gadi kopš viņa dzimšanas. Teodors Breikš ir pirmais latvietis, kas kļuva par pilsētas galvu.

Svētku programma

10:00 Sākas tirdzniecība Annas tirgus laukumā

Pirmo reizi tiks organizēts bagāžnieku tirgus, atdzīvot krāmu tirgus tradīcijas. Bagāžnieku tirgum pieteikušies vairāk kā 20 tirgotāji. Tā ir iespēja savas automašīnas bagāžniekā salikt tās mantas, kas pašam vairs nav vajadzīgas, bet var būt ļoti noderīgas kādam citam, doties uz Annas tirgus laukumu, atvērt bagāžnieku un piedāvāt pircējiem tās iegādāties. Notisk arī gadatirgus, kurā tirgotāji piedāvās dažādus našķus, dzērienus, rudens veltes, kā arī darbosies grāmatu un žurnālu apmaiņas punkts. Ikviens aicināts ņemt ļīdzi žurnālus un grāmatas, kas pašu izlasītas, var noderēt citiem.

10:00 – no skatuves Mārcis Grīnbarts spēlē 30-to gadu mūziku no platēm
10:00 – 17:00 „Dzintara lapsas fonda” aktivitātes (papīra leļļu darbnīcas)
10:00 – 17:00 Darbojas radošā telpa „Ideju bode”
10:30 – 11:00 Uz laukuma tirgotāju pusē dzied ansamblis  „Labākie gadi”. Dzied seno laiku dziesmas un ziņģes.
11:00 – 12:00 Uz skatuves LTMKC Liepājas tautas teātris ar fragmentiem no Trīnes grēkiem un citām latviešu lugām
12:00 – 12:15 uz laukuma tirgotāju pusē folkloras kopa „Saknes”
12:00 – 13:00 Gunāra Silakaktiņa ekskursija pa Teodora Breikša ielu (pulcēšanās pie radošās telpas „Ideju bode”)
12:00 – 13:00 Mārcis Grīnbarts spēlē 30-to gadu mūziku no platēm
12:30 – 13:00 uz laukuma tirgotāju pusē Latvijas Sarkana Krusta senjoru ansamblis  "Dzirkstele", dzied vecās dziesmas Ventas krastmalā, Jūra bez krastiem ,Še kur ozoli,  par Liepāju ,  ka arī tautas dziesmas, piemēram  "Rudzu vārpa", Upe nesa ozoliņu ,  un daudz citās dziesmas.
13:00 – 14:00 uz skatuves Liepājas POP/ROK skolas ansamblis
14:00 – 15:00 uz skatuves Šlāgergrupa „Rumbas kvartets”

Tāpat kā svētku galvenais uzdevums ir piesaistīt uzmanību Jaunliepājas kultūrvēstures mantojumam un atcerēties pagājušā gadsimta 20/30.gadus, kad Annas tirgus laukumā notika aktīva rosība, tā arī kuldīdznieku kvartets par savu mērķi izvirzījis uzburt pagājušā gadsimta 20. – 30. gadu sajūtas. Kvarteta solists un akordeonists Artis Šimpermanis žurnālam „Kuldīgas Vēstules” stāsta: „Mēs gribam uzburt pagājušā gadsimta 20.–30. gadu sajūtu, neko nesamākslojot. Ar „Rumbas kvartetu” esam uzņēmušies misiju atdzīvināt veco skanējumu. Nevarētu teikt, ka speciāli pie tā piedomātu. Vienkārši tā skan. Instrumenti, aranžijas veido kopējo ainu. Kārtīga zaļumballe. Mēs nemēģinām kādu kopēt vai būt sterili mūzikā. Ja bišķiņ ritmiņš šitā vai tā – tā tomēr ir dzīvā mūzika.”

15:00 – 16:00 Gunāra Silakaktiņa ekskursija pa pa Teodora Breikša ielu (pulcēšanās pie radošās telpas „Ideju bode”)
16:00 – 17:00 uz skatuves ventspilnieki „Voice of Instruments” (džeza programma)
Trio „Voice of Instruments” sadarbībā ar ģitāristu Ģirtu Celmiņu un sitaminstrumentālistu Jēkabu Macpanu tapusi jauna koncertprogramma „Gulēja saulīte”, kuras tituldziesma un video jau tika prezentēti šajā vasarā. Tautiskas un laikmetīgas idejas, noskaņas un intonācijas saplūst vienotā skanējumā grupas dalībnieku komponētā mūzikā un tautas dziesmuaranžējumos.
   
Teodora Breikša ielas svētki tiek organizēti ar Valsts Kultūrkapitāla fonda „Valsts mežu” finansētās Kurzemes kultūras programmas, Radio SWH Kurzeme, pasākumu apskaņošanas kompānijas „Bang!” Liepājas Kultūras pārvaldes, Liepājas Olimpiskā centra, atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma „Eko Kurzeme”, mārketinga projektu aģentūras „Fortius” un Liepājas reģiona tūrsma informācijas biroja atbalstu.
   
Radošās telpas „Ideju bode” īpašniece
Krista Kalnarāja

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ivo

Super ! Veiksmi un saulainu laiku dienas garumā!

pirms 6 gadiem, 2015.09.09 20:57

Liepājā