Jau šajā nedēļās nogalē Liepājā notiks izzinoša Jūras svētku pastaiga "Pietauvots Liepājā"

Trīs dienu garumā no 9. līdz 11. jūlijam liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja doties Jūras svētkiem veltītā maršrutā. Pilsētvides ekspozīcijā galvenais vadmotīvs būs laiva un šis motīvs maršrutā caurvīs stāstu, kā Liepāja vēsturiski no mazapdzīvotas vietas jūras krastā tapusi par attīstītu ostas pilsētu, portālu "ReKurZeme" informē Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes Sabiedrisko attiecību vadītāja Katrīna Vectirāne. 

Ekspozīcijas maršrutā pilsētvidē varēs apskatīt vairākus objektus.

1. Liepājas mūzikas aleja ezerā − pastaigas laikā posmā Liepājas ezerā no Jaunā tilta līdz Makšķernieku namiņam ikvienam būs iespēja apskatīt simbolisku un īpaši uz plostiem ierīkotu Liepājas mūzikas aleju.

2. Senā laivu piestātne − starp Tirdzniecības kanāla ieskautajiem tiltiem būs iespēja apskatīt senās zvejnieku koka laivas un sajust šīs Liepājai nozīmīgās vietas vēsturisko auru.

3. Liepājas Jahtu osta − šeit liepājnieki un pilsētas viesi varēs aplūkot Liepājā radītas mūsdienu laivas. Ostas romantisko noskaņu paspilgtinās dzīvā, instrumentālā mūzika.

4. Ūdens atpūta un sports − Liepājas promenādē apmeklētājiem būs iespēja apskatīt ūdens sporta transportlīdzekļus, Liepājas Jūrniecības koledžas mācību laivas, kā arī ūdens transportlīdzekļus atpūtai Liepājas ezerā un kanālā.

5. Jūras spēki − Jūras svētku laikā no plkst. 10.00 līdz 16.00 tiks atvērta Jūras spēku teritorija Promenādē (Liepājas ostas 84. piestātne). Pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs iepazīties ar ūdenslīdēju komandas un mīnu karadarbības taktiskā atbalsta centra ekipējumu un aprīkojumu, kā arī apskatei daļēji tiks atvērti kuģi.

6. Kapteiņu stāsti − pastaigas laikā Muitas laukumā skanēs komponista Zigmāra Liepiņa īpaši Liepājai radīta Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 90. gadadienai veltīta uzveduma “Kapteiņa stāsti” mūzika. Apmeklētājiem būs iespēja apskatīt mākslinieka Reiņa Kuncīša veidotu ekspozīciju, kas simboliski atspoguļos gan seno Līvas ciema zvejnieku laiku, gan vēsturiskā 1919. gada notikuma kuģa “Saratov” sagaidīšanu Liepājā, gan mūsdienu ostas pilsētu.

7. Loču tornim 200 − tornis ir Liepājā vecākais saglabājies tehnoloģiskais objekts, kas kopā ar Liepājas ostas Tirdzniecības kanālu, veido hidrotehnisko un tehnoloģisko vēsturisko objektu kompleksu.

8. Liepājas Jūrniecības koledža – Jūras svētku laikā interesentiem būs iespēja apskatīt un iegūt informāciju par Liepājas Jūrniecības koledžas mācību laivām.

9. Liepājas jūrnieki un zvejnieki − Kūrmājas prospekta posmā no apļa līdz piemineklim bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem apmeklētāji varēs apskatīt no laivām veidotu vides ekspozīciju, kas simbolizēs jūrnieku un zvejnieku vislielāko bagātību – jūru. 

10. Piemineklis bojā gājušiem jūrniekiem un zvejniekiem − pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem varēs aplūkot baltu laivu ar nosaukumu “Kaija”, kuru rotās ziedu kompozīcijas. 

11. Kuršu vikingi jūras krastā − apmeklētājiem būs iespēja aplūkot Kuršu vikingu liellaivas un sadzīves priekšmetus. 

12. Smilšu skulptūra pludmalē − Jūras svētku laikā pludmalē pie Liepājas uzraksta tiks atklāta tēlnieku Kārļa Īles un Maijas Īles lielformāta smilšu skulptūra “NOSAUKUMS”, pie kuras ikvienam būs iespēja nofotografēties.

13. Liepājas muzeja dārzs − Liepājas muzeja dārzā būs iespēja apskatīt 19. gs. ezera zvejas vienkoča laivu un iepazīties ar ezera zvejas tradīcijām dienvidkurzemē.

14. Hoijeres kundzes viesnīca − 10. jūlijā visas dienas garumā būs iespēja apskatīt topošā interjera muzeju. Ieeja apmeklētājiem būs atļauta, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus.

Ekspozīcijas būs apskatāmas katru dienu no plkst. 10.00 līdz 22.00.

Maršruta karte pieejama šeit.

10. jūlijā pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem plkst. 11.00 līdz ar Jūras spēku kuģu sirēnu skaņām notiks piemiņas brīdis bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem. Tajā piedalīsies Liepājas pilsētas domes vadība, Jūras spēku godasardze un kapelāns, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvades un Liepājas ostas pārstāvji. 

Saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī pastaigas apmeklētāji ir aicināti būt līdzatbildīgi, nedrūzmēties un ievērot 2 metru distanci citam no cita, kā arī izmantot lietotni «Apturi Covid».

Pievieno komentāru

Liepājā