Janvāris solās būt ziemīgs

Pretstatā aizvadītā gada decembrim janvāris solās būt mēnesis ar ziemai raksturīgiem laika apstākļiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra.

Kopumā mēneša vidējā gaisa temperatūra gaidāma līdz vienam grādam zem normas. Par normu tiek uzskatīti mīnus 6,8 grādi valsts austrumu daļā, bet Baltijas jūras piekrastē norma ir no mīnus 2,3 līdz mīnus 2,5 grādiem.
Savukārt nokrišņu daudzums gaidāms mazāks par normu. Norma Latvijas lielākajā daļā ir no 30 līdz 60 milimetriem, savukārt Kurzemes un Vidzemes rietumu nogāzēs – 60 līdz 70 milimetri.
Mēneša gaitā neiztikt arī bez atkušņa periodiem, taču gaidāmas arī aukstās gaisa masas, kad debesis skaidrosies un gaisa temperatūra pazemināsies pat līdz mīnus 15 – 18 grādu atzīmei, bet valsts austrumos temperatūra var sasniegt arī mīnus 20 grādus. Šādi auksti periodi gaidāmi mēneša sākumā un beigās. Savukārt tā vidusdaļā laiks būs mākoņains, biežāk nesīs nokrišņus, norāda sinoptiķi.
Janvārī visaukstākais laiks Latvijas lielākajā daļā bijis 1987. gadā, kad mēneša vidējā gaisa temperatūra bija no mīnus 17 grādiem daudzviet austrumu daļā līdz mīnus 10 grādiem Ventspilī un Kolkā. Savukārt vissiltākais laiks janvārī gan kopumā Latvijā, gan atsevišķās tās vietās bijis 1989. gadā, kad mēneša vidējā gaisa temperatūra bija no nulle grādiem galējos austrumu rajonos līdz plus trīs grādiem jūras piekrastē.

Pievieno komentāru

Liepājā