Janvārī Liepājā par 12% samazinājies siltumenerģijas tarifs

Janvārī Liepājā par 12% samazinājies siltumenerģijas tarifs, aģentūru LETA informēja siltuma ražošanas uzņēmumā "Liepājas enerģija".
"Liepājas enerģija" ir saņēmusi AS "Latvijas gāze" paziņojumu par dabasgāzes tirdzniecības gala tarifu 2008.gada janvārim pie mazuta kotācijas biržā līdz 310 ASV dolāriem par tonnu.

Tas nozīmē, ka, pamatojoties uz Liepājas sabiedrisko pakalpojumu regulatora padomes lēmumu par "Liepājas enerģijas" mainīgo tarifu, šā gada janvārī noteiktais siltumenerģijas tarifs ir 41,29 lati par megavatstundu. Siltumenerģijas tarifs janvārī ir par aptuveni 12% zemāks nekā pērn decembrī.
"Liepājas enerģijas" valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs uzsver, ka janvārī arī patērētāji varēs sajust, ka mainīgais tarifs nenozīmē tikai tarifa pieaugumu, bet arī tarifa samazinājumu.
Kā norāda Suškovs, mainīgais siltumenerģijas tarifs dod iespēju maksāt par gāzi kā kurināmo tik, cik tā maksā, un nav nepieciešams katru reizi, kad notiek svārstības pasaules energoresursu tirgū, sabiedrisko pakalpojumu regulatorā apstiprināt jaunu tarifu, kas ir sarežģīta un ilgstoša procedūra.
Siltumražotājs arī uzsver, ka gāzes cena veido aptuveni 80% no siltumenerģijas pašizmaksas.

Pievieno komentāru

Liepājā