Jānokļūst lielajā estrādē 11

Šovasar norisināsies XXV Dziesmu un XV Deju svētki, kam gatavojas arī 11 kori no Pāvilostas, Grobiņas, Nīcas, Aizputes, Vaiņodes, Priekules un Durbes novada.

Svētku repertuārs esot vieglāks par iepriekšējiem, bet koriem jāspēj sasniegt 35 punktus 50 punktu skalā, lai nokļūtu uz Mežaparka lielās estrādes.

Līdz galvenajai skatei vēl pāris mēnešu, un koristi aktīvi mēģina repertuāru. Gatavošanās Dziesmu svētkiem ir ciklisks process vairāku gadu garumā, tāpēc jau pērnajā pavasarī apmēram 90 procentiem repertuāra bija jābūt sagatavotiem. Šīs sezonas galvenais uzdevums – skaņdarbus mākslinieciski noslīpēt un panākt stabilitāti gan atsevišķo koru, gan kopkora dziedājumā, uzsver Dziesmu svētku un Liepājas pilsētas un apriņķa koru virsdiriģente Ilze Valce.

Par Aizputes jauktā kora "Kurzeme" lielāko plusu žūrija pērn atzīmēja diriģentes Vinetas Snipkes spēju ap sevi sapulcināt daudz jauniešu. "Vīru balsis koros šobrīd ir liels trūkums, bet mēs saņēmām uzslavas," priecājas diriģente. Pēc iepriekšējās skates "Kurzeme" izvirzījās līderos novadā un pārspēja arī Liepājas kori "Kursa".

Durbes sieviešu kora "Durbe" ilggadējā vadītāja Aiga Tiltiņa uzskata, ka lielāka jēga būtu no laba diriģentu darba uz vietas, jo reizēm kori uz kopmēģinājumiem ierodas nesagatavoti, neprot notis. "Tiem, kas ir gatavojušies, tādējādi tiek kavēts laiks," pārmet A. Tiltiņa.

Pie jauniem tērpiem ticis Pāvilostas sieviešu koris, dziedātājas turpmāk uzstāsies Sakas tautastērpā. "Tā ir viena no nepieciešamībām, lai iegūtu papildu punktus skatē," norāda kora diriģents Renārs Juzups.

Pāvilostas kora vadītāju R. Juzupu skumdina, ka Rīgā jau sagatavošanās procesā tiek izmainītas svētku repertuāra dziesmas. "Koristi jau kādu no dziesmām ir iemīļojuši, apguvuši, un tad pēkšņi to aizstāj ar citu."

Durbes sieviešu kora "Durbe" vadītāja A. Tiltiņa pastāsta, ka koris repertuāru jau apguvis, tagad jāsāk pieslīpēšanas darbi. "Repertuārs nav grūts un arī viegls ne, dziesmas ir skaistas." Pāris mēnešu pirms svētkiem viņa gan atstājusi kora "Durbe" diriģentes amatu un nodevusi grožus Pāvilostas kora diriģentam R. Juzupam, kurš ar koristēm pirmo reizi tiksies šovakar.

Plašāk 9. janvāra "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 11

zelta vārdi

Kultūrai jāsākas no novadiem, nevis no Lielās estrādes!

pirms 8 gadiem, 2013.01.10 12:10

to silvijai

šoreiz gan ar saviem komentāriem esi aizšāvusi stipri garām.

pirms 8 gadiem, 2013.01.09 19:08

njā

...izrādās, ir vēl vīri, kas dzied skaidrā :)))

pirms 8 gadiem, 2013.01.09 17:59

Silvija

Vai tad neatjaunoja? Solīja taču. Man grūti pa kalnu uziet, tikai lai apskatītos - ir vai nav, bet ja būtu dziedāšana un dancāšana, tad kaut ar taxi aizbrauktu.
Kāda jēga no pašdarbniekiem, ja tos redz tikai Rīgā? Kādreiz vismaz bēru gājienos pūtējus redzēju, tagad tik dažreiz pa logu redzu, ka Genādijs ar taurīti kur iet... Kultūrai jāsākas no novadiem, nevis no Lielās estrādes!

pirms 8 gadiem, 2013.01.09 15:36

Nezinītis

Silvija, vai tad Aizputē ir estrāde? Līdz ar to, ka nav estrādes, nav kur rādīties...:))

pirms 8 gadiem, 2013.01.09 15:21

koriste

Vai tad par Ābeli nav pareiza informācija? Tur jau 2 diriģenti mainījušies.....

pirms 8 gadiem, 2013.01.09 14:59

kerija

Cīravas kori jau pāris gadus vairs nevada Artis Ābele... No kurienes tāda informācija?

pirms 8 gadiem, 2013.01.09 13:26

Silvija

Būtu liels prieks, ja Aizputes novada kolektīvi vispirms atrādītos savējiem mūsu estrādē.

pirms 8 gadiem, 2013.01.09 12:47

Liepājā