Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jānis Vilnītis informē Egilu Levitu par Covid-19 ierobežošanu Liepājā

Valsts prezidents Egils Levits sazinājies ar Liepājas, Daugavpils un Ogres pašvaldību vadītājiem un pārrunājis dažādus aktuālus jautājumus, no kuriem galvenais bija Covid-19 izplatības ierobežošana, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnīts (LRA) pavēstīja, ka pilsētas pašvaldība jau ārkārtējās situācijas sākumā atbalstījusi uzņēmumu, kas jau pirms trīs nedēļām sācis ražot aizsargmaskas, kas nopērkamas pilsētas veikalos. Savukārt par lielu izaicinājumu Vilnītis atzinis četru repatriantu prāmju uzņemšanu, ar kuriem atbrauca 600 cilvēku. Liepājas pilsētas pašvaldība organizēja repatriantu testēšanu un arī konvojēšanu uz mājām, vēsta LETA.

Vilnīts pastāstīja arī par pašvaldības darbu, lai palīdzētu skolēniem ar brīvpusdienām un nodrošinātu veco ļaužu aprūpi šajā situācijā. Tāpat Valsts prezidents tika informēts par dežurējošajiem četriem no 24 bērnudārziem, kas paredzēti medicīnas darbinieku, policistu un citu cilvēku bērniem, kad vecākiem jāturpina strādāt klātienē.

Arī Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (S) informēja Valsts prezidentu par vīrusa apkarošanas pasākumiem Daugavpilī. Viņš sacīja, ka pašvaldība jau laikus, vēl pirms valdība par to lēma, veica preventīvus pasākumus, piemēram, slēdza publiskas vietas un bērnu rotaļlaukumus.

Tāpat kā citviet arī Daugavpils pilsētas pašvaldība organizē brīvpusdienas skolēniem un sniedz atbalstu senioriem. Levits un Elksniņš pārrunāja arī Administratīvi teritoriālās reformas jautājumus.

Sazinoties ar Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (VL-TB/LNNK), Valsts prezidents tika iepazīstināts ar pašvaldības pasākumiem un palīdzību novada iedzīvotājiem krīzes pārvarēšanai.

Tāpat tika apspriesta situācija Ogres slimnīcā, kur apmēram 30 mediķiem pēc saskarsmes ar pacientu, kurš izrādījies inficēts ar jauno koronavīrusu, bija jādodas pašizolācijā. Prezidenta ieskatā, šis gadījums atklāj, ka medicīniskās palīdzības sistēma vēl nav pietiekami droši organizēta, un domes priekšsēdētājs izteica cerību, ka tas drīzumā notiks.

Sarunā ar prezidentu, Helmanis pauda atbalstu Administratīvi teritoriālajai reformai.

Jau ziņots, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Pievieno komentāru

Liepājā