Jakušonoks: Liepāja ir pilsēta ar dziļām tradīcijām un izsmalcinātu muzikālo gaumi 5

26. oktobrī ar koncertturneju “Notikums” Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē viesosies Normunds Jakušonoks un Tipa orķestris. Šos māksliniekus vēju pilsēta nesagaida bieži, tāpēc portāls rekurzeme.lv lūdz Normundu Jakušonoku iepazīstināt ar jauno projektu.

Cik sen jau pastāv "Tipa orķestris", kas notiek ar "Labvēlīgo tipu"? Varbūt tie paši vēži citā kulītē?

"Tipa orķestris" pastāv nu jau gandrīz gadu, kopš A.Freidenfelda paziņojuma par aiziešanu no grupas "Labvēlīgais Tips". Tipa orķestris radies kā pagaidu risinājums kvalitatīvas estrādes mūzikas iztrūkumam valstī. Uz "Labvēlīgā Tipa" muzikālās un personāla bāzes veidotais kolektīvs ar nelielām izmaiņām sastāvā muzicē kopā jau 20 gadus, tā kā droši var teikt, ka vēži tie paši...

Vai esat šīs apvienības vadītājs vai tikai solists? Ar ko atšķiras repertuārs?

Ja agrāk esmu bijis tikai dziesmu autors un piedziedātājs, tad tagad jau arī solists, lai gan mums tradicionāli dzied visi grupas dalībnieki. Ar grupas vadīšanu un menedžmentu joprojām nodarbojas mans kolēģis Ģirts Lūsis, kurš arī ir dziesmu līdzautors. Vēl jāpiemin, ka jaunajām dziesmām tekstus rakstīja dzejnieks Guntars Račs. Protams, ka repertuārā esam iekļāvuši arī mūsuprāt labākās "Labvēlīgā Tipa" dziesmas.

Ar "Notikumu" pirmos iepazīstinājāt Jelgavas iedzīvotājus. Kā publika jūs uzņēma, kurām dziesmām bija visvairāk aplausu?

Bijām patīkami aizkustināti par silto uzņemšanu un skaļajiem aplausiem ne tikai pēc populārajām, tautā jau iemīļotajām kompozīcijām, bet arī pagaidām vēl mazāk dzirdētajiem skaņdarbiem un pirmatskaņojumiem. Plašu atzinību izpelnījās jaunā dziesma "Kad lietus pārstās līt", kuras laikā zālē sākās pat dejas, tā kā atmosfēra bija vienkārši fantastiska.

Vai liepājnieki jūsuprāt ir izlutināta vai atsaucīga publika? Kad redzēsim jūs nākamreiz? 

Liepāja ir pilsēta ar dziļām tradīcijām un izsmalcinātu muzikālo gaumi, tāpēc ar divkāršu enerģiju mēģināsim iekarot arī liepājnieku sirdis - lai kuplinātu draugu pulku un aizvien biežāk varētu kopā uzdziedāt!

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Viņa

Uh, kā man šie puiši patīk!!! Dzirksteļojošs humors plus gaumīga estrādes mūzika. Noteikti 26. okt dosiemies uz LOC. ŠITO NEVAR LAIST GARĀM

pirms 7 gadiem, 2013.10.21 09:23

uldins

L Tipa orķestris nu gan nav priekš liepājnieku izsmalcinātās mūzikas gaumes, lai gan dzirdot, cik apmeklēts bija Žorža Siksnas un Čigānzēnu koncerts, ar liepājnieku gaumi ir galīgā pakaļā.
Tiekamies piektdien un sestdien Durbē, Zemlikā! :)

pirms 7 gadiem, 2013.10.21 21:34

tauta

Jau kopš Romas laikiem tauta prasījusi: darbu, maizi un izklaides. Jakušs prot izklaidēt!

pirms 7 gadiem, 2013.10.22 12:03

Vincents van.... ne gogs

Tiem kam neiet pie dūšas ne roks, ne klasika, kam kantrī par pliekanu, Jakušonoka un labvēlīgo tipu dziesmas ir tīri pieņemamas. Man piemēram arī patīk.

pirms 7 gadiem, 2013.10.22 14:54

Liepājā