Izvada Teodoru Eniņu

Otrdien pēdējā gaitā tika izvadīts bijušais Liepājas domes priekšsēdētājs, labklājības ministrs un mediķis Teodors Eniņš. T. Eniņš, kurš 73 gadu vecumā mira naktī uz 25. septembri, zemes klēpī tika guldīts Kuldīgas rajona Rudbāržu pagasta Sprīžu kapos, vēstī LETA.

T. Eniņš mācījies Liepājas 1. vidusskolā, augstskolā studējis medicīnu. No 1960. gada strādājis par ķirurgu Liepājas Centrālajā slimnīcā, bijis šīs slimnīcas Traumatoloģijas un ortopēdijas nodaļas vadītājs.

1988. gadā T. Eniņš iesaistījies Latvijas Tautas frontes Liepājas nodaļas dibināšanā, bijis viens no tās līdzpriekšsēdētājiem un priekšsēdētājs. 1990. gada martā T. Eniņš ievēlēts par Augstākās Padomes deputātu. Iecelts par labklājības ministru, strādājis līdz 1993. gada augustam.
Pēc ministra pilnvaru izbeigšanās atgriezies Liepājā un no 1994. gada sācis strādāt savā pamatprofesijā Liepājas Centrālajā slimnīcā.

Ievēlēts par Liepājas domes deputātu un tās priekšsēdētāju. Šo amatu pildījis no 1994. gada līdz 1997. gada martam. Pēdējos gadus T. Eniņš saimniekoja savā nelielajā ZS “Ramati” Rudbāržu pagastā. Viņš ir apbalvots III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni un 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Pievieno komentāru

Liepājā