Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izstādi "Ražots Liepājā" apmeklējuši 30 tūkstoši

Pagājušajā nedēļas nogalē Liepājas Olimpiskajā centrā notikušo izstādi "Ražots Liepājā" divās dienās apmeklēja aptuveni 30 tūkstoši liepājnieku un pilsētas viesu, liecina pašvaldības apkopotā informācija.

Izstādē vairāk nekā 140 uzņēmumu no Liepājas un tuvējiem novadiem demonstrēja savus ražojumus un piedāvātos pakalpojumus.

Izstādē piedalījās gan skolēnu mācību uzņēmumi un mājražotāji ar vienu vai dažiem darbiniekiem, gan lieli eksportējoši uzņēmumi un ostas uzņēmumi ar simtiem darbavietu. Papildu metālizstrādājumiem un tekstila produkcijai izstādē savus ražojumus demonstrēja stiklšķiedras izstrādājumu, ugunsdzēsēju aprīkojuma, agroķīmijas, moduļu māju un daudz dažādu citu produktu ražotāji. Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas uzņēmumu stendos bija iespējams iepazīties gan ar ostas uzņēmumu darbības specifiku, gan ostā pārkrauto kravu veidiem, kā arī aplūkot kravu paraugus.

Izstādes atklāšanas preses konferencē Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks iepazīstināja ar Liepājas ražošanas rādītājiem – 2012.gadā pilsētā saražota produkcija 427 miljonu latu vērtībā, kas ir vairāk nekā kopumā saražo Daugavpilī, Jelgavā, Rēzeknē, Ventspilī, Jūrmalā un Valmierā.

Salīdzinot ar 2011.gadu, saražotās produkcijas apjoms ir pieaudzis par trešdaļu. Apkopots, ka tekstila nozares uzņēmumi Liepājā viena gada laikā saražo 10 miljonus krūšturu. Uzņēmums Liepājas metalurgs gada laikā saražo tik daudz metāla, cik pietiktu, lai uzceltu 113 Eifeļa torņus. Liepājā gadā saražo 20 miljonus konservu un, ja tos saliktu vienu uz otra, varētu izveidot torni, kas būtu gandrīz 18 000 deviņstāvu māju augstumā. Kopējais Liepājā saražotās produkcijas eksports ir 90% un visvairāk tiek eksportēts uz Dāniju, Zviedriju un Krieviju.  

Papildu ražotājiem izstādē pārstāvētas arī 20 pakalpojumu nozares, un izstādē piedalījās deviņas izglītības iestādes un konsultāciju uzņēmumi. Izstādes ietvaros notika arī apaļā galda diskusija "Liepājā ir darbs!", kurā diskutēts par sadarbības stiprināšanu starp pašvaldību, uzņēmējiem un izglītības iestādēm, lai veicinātu darba tirgu Liepājā.

"Izstāde bija laba iespēja novērot šī brīža Liepājas attīstības tendences un uzzināt, kuras no profesijām varētu būt pieprasītas tuvāko gadu laikā, kā arī dibināt sadarbības iespējas ar uzņēmumiem, kuriem nākotnē būs nepieciešams jauns, kvalificēts darbaspēks. Šobrīd Liepājā vērojama izteikta tekstilrūpniecības attīstība, un šobrīd viena no pieprasītākajām profesijām ir tērpu stila speciālisti un šuvējas profesija," stāsta Agris Ruperts, Liepājas Valsts tehnikuma direktors.

Pievieno komentāru

Liepājā