Izsniegtas 100 stāvvietu kartes 2

Kopš Ceļu satiksmes drošības direkcija 2006. gadā uzsāka izsniegt invalīdu stāvvietu izmantošanas kartes, Liepājas rajona nodaļā ir izsniegtas tieši 100 šādas kartes. Novietojot tās aiz priekšējā vējstikla redzamā vietā, automašīnas vadītājs var izmantot speciāli apzīmētās autostāvvietas.


"Starp 100 izsniegtajām viens ir kartes atjaunošanas gadījums, tātad sanāk 99 + 1," precizē CSDD Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste.

Lai saņemtu karti, kas dod tiesības izmantot cilvēkiem ar invaliditāti rezervētu autostāvvietu, ir jābūt Veselības un darbspēju ekspertīzes valsts ārstu komisijas izziņai par medicīnisko indikāciju noteikšanu speciāli pielāgota vieglā automobiļa iegādei un pabalsta transporta izdevumu kompensēšanai saņemšanai.

“Tas nozīmē, ka stāvvietas karte nepienākas automātiski visiem, kuriem ir jebkāda invaliditāte. Daudzi logā ieliek vecās pazīšanās zīmes, kas informē par invaliditāti, bet tām nav juridiska spēka,” skaidro A. Jekste. Stāvvietas karte jāizņem ne vēlāk kā divus mēnešus pēc izziņas izsniegšanas. To var izdarīt visās CSDD nodaļās personīgi vai pilnvarota persona, turklāt pilnvarai nav nepieciešams notāra apstiprinājums - var aizpildīt CSDD sagatavotu paraugu.

Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute teic, ka statistikā īpaši netiek atzīmēts, ka automašīna nelikumīgi novietota tieši invalīdu stāvvietā. Tas tiek kontrolēts un uzskaitīts vispārējā kārtībā. Ja invalīdiem paredzētā stāvvietā novietota mašīna un aiz priekšējāstikla redzamā vietā nav ielikta speciālā stāvvietas izmantošanas karte, sods ir 40 latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

madamLiepkoks

vairs nav trīs vienādas fotogrāfijas :) Liepājnieki arī varētu sasparoties fotoakcijai un ķert "invalīdus" speciālajās autostāvvietās. tikai pirms fotografēt jāatcerās paskatīties, vai tiešām nav stāvvietas karte logā :)

pirms 12 gadiem, 2008.12.30 10:17

jonis

kadel 3 vienadas fotografijas?
Btw, ta ir Alfa?

pirms 12 gadiem, 2008.12.29 17:07

Liepājā