Izsludināts konkurss par šā gada veiksmīgāko jauno tūrisma produktu

Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) izsludinājusi konkursu "Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2013" ar mērķi popularizēt veiksmīgākos jaunos Latvijas tūrisma produktus un veicināt valsts tūrisma produktu atpazīstamību, informē TAVA.

Konkursam jāpiesaka tūrisma produkti, kuri ieviesti tirgū, sākot ar 2012.gadu. Konkursā var piedalīties jebkura Latvijā reģistrēta persona, kas radījusi tūrisma produktu un/vai sekmē tā attīstību un atbilst daudziem nosacījumiem, kuri aprakstīti TAVA mājaslapā.

Konkurss tiek organizēts četrās kategorijās - kultūras tūrisms, dabas tūrisms, veselības un labjūtes tūrisms un kompleksais tūrisma pakalpojums.

Tāpat kā pagājušajā gadā rīkotajā konkursā tūrisma produktus vērtēs pēc sešiem kritērijiem - pēc to atbilstības ilgtspējīga tūrisma pamatprincipiem, eksportspējas, kvalitātes, atbilstības inovatīva tūrisma produkta pamatprincipiem, atbilstības augstas pievienotās vērtības tūrisma produktam un atbilstības tūrisma produktam, kurš dod iespēju tūristam līdzdarboties un gūt līdzdarbības pieredzi.

Konkursa uzvarētājus noteiks TAVA direktora izveidota komisija.

Galvenā balva, ko saņems visi četri konkursa uzvarētāji, būs piedalīšanās pieredzes apmaiņas braucienā divām personām uz kādu no Latvijas tūrisma mārketinga stratēģijā minētajām prioritārajām mērķa tirgus valstīm.

Konkurss noritēs divās kārtās. Visi dalībnieki, kas tiks atlasīti uz konkursa otro kārtu, saņems veicināšanas balvas.

Uzvarētāji tiks pasludināti TAVA mājaslapā un informēti arī personīgi. Uzvarētājus apbalvos gadskārtējā nozares sarīkojumā "Tūrisma forums" šā gada decembrī.

Konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš ir no šodienas līdz 1.jūlija plkst.12. Tie jāiesniedz personīgi TAVA birojā.

Jau ziņots, ka konkursa "Jaunais tūrisma produkts 2012" veselības tūrisma kategorijā TAVA vērtēšanas komisija par vislabāko atzina tūrisma programmu "Ar basām kājām pēc veselības", ko izstrādājusi SIA "Meeting Tour Travel & SPA Consultants".

Dabas tūrisma kategorijā uzvarēja velomaršruti "Ar velo pa Pārgauju un tuvāko apkārtni", ko konkursam bija iesniedzis kempings "Apaļkalns".

Kultūras tūrisma kategorijā par visveiksmīgāko jauno tūrisma produktu atzina Kurzemes vīna tūri, ar kuru startēja tūrisma biedrība "Kurzemes asociācija".

Piešķirta arī speciālbalva - SIA "Valguma pasaules" Baskāju takai par iniciatīvu veidot tūrisma produktu, ko var izmantot kompleksu tūrisma produktu veidošanā.

Pievieno komentāru

Liepājā