Izraēlas vēstnieks bažījas par musulmaņu bruņošanos

Izraēlas vēstnieks Latvijā un Lietuvā Hens Ivri (Chen Ivri) seminārā „Holokausta un diskriminācijas pētīšanas un apmācības problēmas”, kas notika Liepājā, sniedza ieskatu Tuvajos Austrumos notiekošajos politiskajos procesos un norādīja, ka jebkuru uzskatu radikalizācija ir bīstama visai pasaules sabiedrībai.

Vēstnieks uzsvēra, ka radikālo islāmistu rokās nonāk aizvien bīstamāki ieroči un procesa sekas ir grūti prognozējamas.

Svinīgajā pieņemšanā Liepājas ebreju draudzes namā vēstnieks bija ieradies ar ģimeni un noklausījās arī sagatavotos priekšnesumus.

Seminārā ebreji meklēja cēloņus, rada izskaidrojumu tam, kā un kāpēc 20. gadsimtā notika genocīds pret ebreju nāciju un kliedēja laika gaitā radušos “mītus”.

“Tas aizsākās pirms trim gadiem ar diviem bērnu zīmējumu konkursiem par holokaustu, diskrimināciju un Latvijas ebreju vēsturi. Šogad seminārs jau bija Daugavpilī, tagad notiek Liepājā, rudenī būs vēl Rīgā un Valmierā. Semināra laiks Liepājā sakrīt ar Izraēlas valsts dibināšanas 60. gadadienu, ko atzīmējam 14. maijā,” vēstī projekta vadītāja Viktorija Šadova.

Liepājas viesnīcas “Amrita” konferenču zālē pulcējās ap 60 klausītāju, kuri divās dienās noklausījās gan rabīna Menahema Barkahana viedokli par dažādu nāciju pārstāvju līdzāspastāvēšanu vienā sabiedrībā, gan vēsturnieku pētījumus par 20. gadsimta traģiskajiem notikumiem Eiropā.

Semināra otrajā dienā Liepājas vēstures zinātāji, Liepājas muzeja nodaļas Liepāja okupāciju režīmos vadītāja Aina Burija un valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspektors Gunārs Silakaktiņs iepazīstināja ar saviem pētījumiem par Liepājas ebreju diasporas dzīvi 19. un 20. gadsimta mijā un starpkaru periodā.

Vairāki lektori iepazīstināja ar patlaban notiekošo Liepājas ebreju sabiedrībā.
Semināra noslēgumā notika arī Šķēdes memoriāla apmeklējums.

“Tikai labāk vienam otru iepazīstot, labāk arī sapratīsimies,” ir pārliecināts M. Barkahans.

Pievieno komentāru

Liepājā