IZM pārskaitījusi pašvaldībām papildu finansējumu mācību līdzekļu iegādei

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pārskaitījusi pašvaldībām papildus piešķirto valsts budžeta finansējumu 689 651 lata apmērā mācību līdzekļu iegādei, informē IZM.

Tādējādi 2013.gadā finansējums uz vienu skolēnu un pedagogu ir 8,15 latu, kas, salīdzinot ar 2012.gadu, pieaudzis gandrīz par pieciem latiem.

Ministrija akcentē, ka papildus piešķirtā finansējuma apmērs sadalīts, ievērojot vienlīdzības principus. Finansējuma apmērs mācību literatūras iegādei 6,26 latu apmērā pašvaldībām tika sadalīts un pārskaitīts jau 2013.gada sākumā. Papildus piešķirtais finansējums mācību līdzekļu iegādei nodrošina pašvaldību pamata un vispārējās vidējās izglītības iestādēm vēl 1,89 latus. Pirmo reizi finansējums mācību līdzekļu iegādei piešķirts arī bērniem no piecu gadu vecuma un privātajām izglītības iestādēm.

IZM uzsver, ka finansējums mācību līdzekļu iegādei uz vienu bērnu un pedagogu pirmo reizi pēc krīzes laika ir būtiski palielināts. Tā, piemēram, 2010.gadā finansējums uz vienu bērnu bija 0,69 lati, 2011.gadā - 0,72 lati, pērn - 3,43 lati.

Pievieno komentāru

Liepājā