Izglītības ministrs pēc 2015.gada sola veikt ievērojamu vidusskolu konsolidāciju

Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) pēc 2015.gada sola veikt ievērojamu vidusskolu konsolidāciju, jo iepriekš ieviestā sistēma "nauda seko skolēnam" ir bijusi nepareiza.

LTV raidījumā "Sastrēgumstunda" ministrs atzina, ka šāda reforma ir vitāli nepieciešama, un tā darbosies pēc principa - jo mazāks bērns, jo tuvāk skola viņa dzīvesvietai.

"Ja mēs sākumskolas nekādi neaiztiekam, tad vidusskolu segmentā mēs īstenojam ievērojamu konsolidāciju," par nākotnes iecerēm stāstīja ministrs. "Sākumskolas, tajā skaitā mazajās lauku skolās, netiks aiztiktas, nekāda skolu slēgšana nebūs. Bet runājot par vidusskolām, mums ir vajadzīgs ievērojami mazāks to skaits, lai mēs varētu runāt par patiešām spēcīgām vidusskolām."

Viņš stāstīja, ka ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) šis jautājujms ir izrunāts un par to valda vienprātība, proti, vidusskolas klasēs būs noteikts minimālais skolēnu skaits, lai klasi vispār varētu nokomplektēt. Tāpat vidusskolas tiks attīstītas reģionālajos centros.

Jaunpils novada domes priekšsēdētāja Ligita Gintere raidījumā apliecināja, ka par šādu priekšlikumu konceptuāli varētu diskutēt un piebilda, ka arī šajā jautājumā ir jābūt uzmanīgiem, jo laucinieki nav tik bagāti, lai aizsūtītu savus bērnus uz pilsētu skoloties.

Tāpat viens no iespējamiem risinājumiem ir pedagogiem noteikt 40 stundu darba nedēļu. "Te ir vairāki zemūdens akmeņi, tāpēc mēs apsveram šo risinājumu, bet tur ir diezgan daudz par un pret," sacīja Dombrovskis.

Savukārt LIZDA vadītāja Ingrīda Mikiško uzsvēra, ka tādējādi mazajās lauku skolās pedagogs varētu pasniegt vairākus mācību priekšmetus, lai strādātu 40 stundas nedēļā, un nebūtu nepieciešami vairāki skolotāji.

Pievieno komentāru

Liepājā