Izbeidz kriminālprocesu pret grāmatas neatļautā publicēšanā aizdomās turēto vēstures skolotāju

Liepājas prokuratūra izbeigusi kriminālprocesu pret grāmatas neatļautā publicēšanā aizdomās turēto Liepājas 15.vidusskolas vēstures skolotāju Pāvelu Juru.

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) maijā veica kratīšanu Liepājas 15.vidusskolas vēstures skolotāja, Liepājas Universitātes doktoranta Jura dzīvesvietā un atzina viņu par aizdomās turēto saistībā ar vēstures grāmatas neatļautu publicēšanu internetā.

ENAP darbinieki paņēma datoru un divas stundas pedagogu pratināja. Skolotājam tika piemēroti dažādi drošības līdzekļi, un viņš tika atzīts par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma panta par autortiesību vai blakustiesību pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu noziegumu viņam draudēja brīvības atņemšana līdz diviem gadiem vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Šādas policijas darbības notikušas, pamatojoties uz SIA "Apgāda Zvaigzne ABC" 5.februāra iesniegumu policijā par Jura izveidoto mājaslapu "www.pavelsjurs.lv", kurā bija ieskenēta izdevniecības izdotā Valda Klišāna grāmata "Vēsture vidusskolai". Jurs apgalvoja, ka bijusi ievietota atsauce uz izdevniecību "Apgādu Zvaigzne ABC", "taču diemžēl saskaņojuma nebija".

Kā skaidroja skolotājs, mājaslapa "www.pavelsjurs.lv" ir pirmā Latvijā, kurā bērni par velti varēja apgūt dažādas vēstures tēmas. Tajā bija Jura sagatavota audiolekcija, prezentācijas un citi metodiskie materiāli. Mājaslapu skolotājs izveidojis, jo daudziem bērniem nav nepieciešamo līdzekļu, lai iegādātos mācību materiālus. Par mājaslapas izveidošanu skolotājs bija saņēmis pat atzinību no Izglītības un zinātnes ministrijas. Policija mājaslapu bloķēja.

Jūnija beigās starp Juru un SIA "Apgāds Zvaigzne ABC" noslēgts izlīgums. Šajā pašā dienā Jurs izplatīja paziņojumu presei, kurā atvainojās grāmatas autoram Klišānam. Viņš Klišānam atvainojies par nodarīto morālo aizskārumu, jo viņa kā autora grāmatas "Vēsture vidusskolai, 1. daļa", "Vēsture vidusskolai, 2. daļa", "Vēsture vidusskolai, 3. daļa" un "Vēsture vidusskolai, 4. daļa" skolotājs ievietoja interneta mājaslapā "www.pavelsjurs.lv". Jurs atzina, ka ir rīkojies prettiesiski un pēc elektroniskās sarakstes ar autoru nav izņēmis minētās grāmatas no interneta mājaslapas.

Jurs aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka publiskā atvainošanās autoram ir izlīguma vienīgais nosacījums, bet materiāla rakstura pretenzijas apgāds un autors neesot izvirzījuši.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga aģentūrai LETA pastāstīja, ka Liepājas prokuratūrā izlīgums ir akceptēts un kriminālprocess ir izbeigts.

Pievieno komentāru

Liepājā