Informēs Kurzemes ginekologus par jaunām iespējām 1

22. maijā Liepājā notiks I Kurzemes seminārs „Angiogrāfija ginekoloģijā. Dzemdes miomas embolizācija”, šāds seminārs Latvijā notiekpirmo reizi. Tā ir alternatīva iespēja piebeigt labdabīgu audzēju, veicot salīdzinoši nelielu operāciju un saglabājot dzemdi.

Šāda metode tiek izmantota Liepājas reģionālajā slimnīcā, jo tās pielietošanai nepieciešams angiogrāfs un atbilstoši speciālisti.

Semināra pirmā daļa ar operācijas paraugdemonstrējumu notiks Liepājas reģionālajā slimnīcā. Miomas embolizācijas procedūras veiks dr. Lelde Kulmane. Semināra otrā daļa notiks "Hotel Promenade", ar lekciju uzstāsies arī P.Stradiņa klīniskās universitātes radiologs Kārlis Kupčs, kurš specializējies invazīvajā radioloģijā.

Dzemdes miomas embolizācija ir salīdzinoši jauna pieeja šo dzemdes labdabīgo audzēju ārstēšanā, un tā pirmo reizi tika veikta pagājušā gadsimta 90. gadu sākumā. Šī ir mazāk invazīva metode, ar kuras palīdzību tiek bloķēta asins plūsma uz audzēju, pārtraucot tā attīstībai nepieciešamā skābekļa un barības vielu piegādi
Operāciju veic invazīvais radiologs – īpaši apmācīts ārsts, kurš procedūras veikšanai izmanto rentgenoskopijas iespējas.

Parasti miomas mezgli izvietojas dzemdes dobumā, dzemdes muskulatūras slānī, vai arī uz dzemdes ārpusē. Līdz ar to sievietes var sajust sāpes mazajā iegurnī, var būt pastiprināta menstrualā asiņošana, kas var izraisīt anēmiju. Sievietēm, kuras sirgst ar šo kaiti, var būt arī sarežģījumi ar grūtniecības iestāšanas un ar grūtniecības iznēsāšanu. Visbiežāk mioma veidojas 40 - 50 gadu vecumā, lai gan to konstatē arī gados jaunākām sievietēm. Mioma var būt dažāda lieluma - no prosas graudiņa līdz iznēsātas grūtniecības lielumam un tai spiežot uz apkārtējiem orgāniem un traucējot to darbību, piemēram, var rasties urinācijas traucējumi, vēdera aizcietējumi.
Ja konstatēta mioma pirmoreiz, ar ārstu vajadzētu konsultēties pēc trim četriem mēnešiem, lai pārliecinātos, vai tā strauji nepalielinās. Bieži vien ar miomu var dzīvot visu mūžu bez problēmām, taču, ja tā strauji aug, rada sāpes un asiņošanu, nepieciešama operācija vai miomas embolizācija.
"Katrā gadījumā individuāli lemj, vai nu veikt operāciju, kad mēs izlobām tikai mezglu, vai sliktākā gadījumā izņemam dzemdi. Vai arī tagad ir pieejama jauna iespēja - asinsvadu embolizācija. Tā ir laba alternatīva operatīvai ārstēšanai,” uzskata ginekoloģe Inga Vēvere.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

paushavoips

http://manual-profi.ru/img/foto2.png

Мануальная терапия и массаж – мероприятия, очень известные в медицине в современном мире. Но необходимо учитывать, что работать с вашим телом обязаны только действительно специалисты. С помощью мануальной терапии возможно избавиться от большого количества болячек, но только если корректировать состояние будет грамотный медицинский работник. Дмитрий Пахомов – грамотный мастер своего дела - качественного массажа, имеет настоящее профильное образование и более 10 лет опыта работы по специальности.

массаж лица цены

как сделать массаж женщине


Этот профессионал оказывает сеансы профессионального массажа на дому, если по каким-то причинам вы не можете приехать к этому специалисту на приём, или можно провести массаж в иных удобных как раз для вас местах (офис, сауна и т.п.). Постоянные посетители могут нанять массажиста для постоянного сопровождения в командировках, поездках и т.д.


вакуумно роликовый массаж цена

классический массаж лица

pirms 8 gadiem, 2012.06.19 13:17

Liepājā