Infekcijas avotu neatrod 2

Virtuve 3. pamatskolas telpās, kur saimniekoja SIA “Māras lācis”, atsāks darbu tuvākajās dienās, tiklīdz būs veikti tīrīšanas dezinfekcijas darbi. Infekcijas avots joprojām nav atrasts – ne produktos, ne virtuvē, ne darbiniekos.

SIA īpašniece un valdes priekšsēdētāja Māra Lāce atzīst: “Manā darba mūžā kopš 1971. gada nekas tāds nav pieredzēts. Nav pat aizdomu. Izpildīts viss, ko likums prasa, produkcija ir no legāliem piegādātājiem.” 13 darbiniekiem nu ir piespiedu dīkstāve, kas nozīmē zaudējumus arī uzņēmumam.

“Izlēmām, ka bīstamība liela – tā ir bāzes virtuve, tāpēc nolēmām virtuvi slēgt, lai iespējamas infekcijas rezultātā netiktu inficēti vēl kādi,” stāsta Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Liepājas pārvaldes vadītāja Iveta Eglija. Pirmie saslimušie reģistrēti 13. novembrī, par to informējusi Sabiedrības veselības aģentūra (SVA), virtuve slēgta 14. datumā.

Ar salmonelozi saslimuši bērni arī bērnudārzā “Sauleszaķis”, Kristīgajā sākumskolā – pirmsskolas izglītības iestādē, Ezerkrasta un Karostas sākumskolās un 3. pamatskolā.

Šobrīd infekcijas iespējamo pirmavotu paralēli meklē gan PVD, gan SVA. PVD veiktās analīzes – nomazgājumi no virtuves virsmām un produktu paraugi – nav uzrādījuši salmonellas. Paraugos, kas paņemti no saldētām vistām, atrastas cita tipa salmonellas, ne tās, kas izraisījušas saslimšanu. Portāls “Rekurzeme” jautāja, vai nevar būt tā, ka no šīm vistām būtu sekojis nākamais saslimšanas vilnis. “Mēs daudz ko varam teoretizēt. Šī vistu partija nebija sākta lietot. Salmonella iet bojā 74 grādos – apstrādājot vistas gaļu, parasti ir vēl lielāka temperatūra. Šobrīd liekas visticamāk, ka slimība izplatījās cilvēku kontaktu ceļā. Ja tas būtu ēdiens, lielais saslimušo skaits būtu parādījies divās, trīs dienās,” spriež I. Eglija. No 3. pamatskolas bāzes virtuves katru dienu nodrošina vidēji 600 porcijas atkarībā no bērnu skaita.

“Nevienam virtuves darbiniekam salmonella nav izdalīta, sākam retrospektīvu uzliesmojuma analīzi. Tas ir gluži kā detektīvu darbs, jāsaliek ēdienkarte, bērnu apmeklējumu grafiks un citi faktori,” stāsta SVA Liepājas filiāles vadītāja Ingrīda Kužniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nEGRIBU ATRAST

LAIKAM KADU BOMZI PANEMA PAR PUSDIENU TIESU, LAI SAMIZO KARTUPELJUS, TAD NU SEKAS STREBJAM...

pirms 12 gadiem, 2008.11.30 08:41

...

.... Ko??? Atbildīgie dienesti klaji smejas par cilvēkiem - infekcijas avotu nevar atrast!!! Viens staigāja pa visām šajā skandālā iesaistītajām iestādēm un inficēja? Tas pat nezinātājam ir saprotams, ka infekcijas avots meklējams firmas virtuvē, no kuras piegādā ēdienu!!! Ja negribas vai nedrīkst atrast, tad tas jau ir cits stāsts...

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 20:24

Liepājā