“Imanta” atgriežas no pirmās misijas

Vairāk nekā četri mēneši kopā ar citiem NATO valstu mīnu meklētājiem bija pirmais starptautiskais pārbaudījums ne tikai “Imantas” komandai, bet arī kuģa komandierim kapteiņleitnantam Ruslanam Pečulim.

"No sākuma bija neliela nedrošības sajūta, bet beigās tikām galā ļoti labi. Pierādījām, ka varam būt līdzvērtīgi ar citām dalībvalstīm,” R. Pečulis smaida. Tagad esot skaidrs, ka vēl jāpiestrādā pie apgādes jautājumiem, bet jūrniecības un kuģa vadīšanas lietās Latvijas jūrnieki esot starp labākajiem.

Dalība Pirmās pastāvīgās NATO pretmīnu vienības (Standing NATO MCM Group 1) sastāvā kopā ar Beļģijas, Dānijas, Francijas, Igaunijas, Lielbritānijas un Nīderlandes mīnu meklētājiem bija ugunskristības “Imantas” komandai – tā nokomplektēta tikai pirms gada, kad kuģi Latvijas Jūras spēki pārņēma no Nīderlandes. R. Pečulim šī bija pirmā misija komandiera statusā, turklāt sanāca vēl arī personiska rakstura pārbaudījumi – šajā laikā piedzima meita Evelīna. Šobrīd viņai ir trīsarpus mēneši. R. Pečulis atzīstas, ka vienu reizi jau bija atskrējis uz dažām dienām pie savējām – kad meitiņa bijusi mēnesi veca.

Kuģis dalību šīs NATO grupas sastāvā uzsāka 5. janvārī. Vienības galvenie uzdevumi bija veikt pretmīnu darbību Baltijas, Ziemeļu, Norvēģu un Īru jūrās, kā arī būt gataviem reaģēt krīzes noregulēšanas situācijās Lielbritānijas, Norvēģijas, Holandes, Vācijas un Lietuvas teritoriālajos ūdeņos. Kuģis Liepājā ieradās no Klaipēdas, jo Lietuvas teritoriālajos ūdeņos nesen piedalījās mīnu meklēšanas un iznīcināšanas operācijā “MCOPLIT 2008”. Nākamais NATO grupas sastāvā piedalīsies "Viesturs".

Mīnu meklētājs ”Imanta” ir Imantas klases kuģis, kas Jūras spēku sastāvā nonāca 2007. gada martā. Kuģis būvēts 1984. gadā, tā garums ir 51,6 m, platums 8,96 m, ātrums 15 mezgli. Kuģa komandas sastāvā ir 42 jūrnieku.

Pievieno komentāru

Liepājā