Igaunijas, Latvijas un Lietuvas orķestri Baltijas simtgadei veltīs koncertu

16. maijā pulksten 19 Jāņa Čakstes laukumā norisināsies koncerts "Baltijas valstīm – 100!". Atzīmējot Igaunijas, Latvijas un Lietuvas Republiku simtgadi, visu trīs Baltijas valstu Bruņoto spēku Centrālie orķestri apvienojuši spēkus kopīgā projektā, iestudējot populāru dziesmu programmu. Bezmaksas koncerti ir dāvana klausītājiem Baltijas valstu simtgadē.

Igaunijas Republikas Aizsardzības spēku orķestris, Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestris un Lietuvas Bruņoto spēku Centrālais orķestris iestudējis populāru igauņu, latviešu un lietuviešu mūzikas programmu, ar kuru no šī gada 12. līdz 19. maijam koncertēs Igaunijas, Latvijas un Lietuvas pilsētās.

Projekts ir īpašs ar to, ka pirmo reizi kopā spēlēs visi trīs Baltijas valstu Centrālie militārie orķestri. Unikāla ir arī projekta realizācija – koncertturneja visās trīs Baltijas valstīs. Tik liels apvienotais orķestris, kurš pulcinājis vairāk nekā 100 profesionālus mūziķus vienkopus, iedvesmos skatītājus ar spēcīgu, varenu skanējumu, tāpēc koncerti tiek plānoti ārpus telpām brīvā dabā.

Koncertprogrammā iekļautas populārākās un klausītāju atzinību guvušās igauņu, latviešu un lietuviešu komponistu oriģinālkompozīcijas un pārlikumi pūšaminstrumentu orķestrim. Latviešu mūziku koncertā pārstāvēs Gunāra Ordelovska tautas mūzikas pārlikumi, Raimonda Paula estrādes un kino mūzika, ka arī Imanta Kalniņa hīti.

Pievieno komentāru

Liepājā