Ieviešot eiro, Liepājas sabiedriskajā transportā biļetes pie transportlīdzekļa vadītāja kļūs nedaudz lētākas

Nākamgad saistībā ar pāreju uz eiro braukšanas maksa Liepājas sabiedriskajā transportā tiks pārrēķināta pēc oficiālā maiņas kursa - pasažieru ērtības dēļ, pērkot biļeti pie transportlīdzekļa vadītāja, braukšanas maksa tiks noapaļota uz leju un būs nevis 71, bet gan 70 eiro centi, informē pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" direktors Gints Lūsis.

Pēc oficiālā maiņas kursa bez noapaļošanas braukšanas maksa tiks pārrēķināta biļetēm, kas nopērkamas aptuveni 100 tirdzniecības vietās pilsētā - kioskos, veikalos un degvielas uzpildes stacijās. Pašlaik viena biļete tirdzniecības vietā maksā 40 santīmus, bet pēc pārejas uz eiro valūtu biļetes cena tiks pārrēķināta atbilstoši noteiktajam kursam un būs 57 eiro centi. Pēc bankas noteiktā kursa bez noapaļošanas tiks pārrēķinātas arī abonementa biļetes - autobusa braukšanas mēnešbiļete maksās 19,92 eiro, bet autobusa mēnešbiļete braukšanai darba dienās - 14,23 eiro. Mēnešbiļete, kas derīga braukšanai gan autobusā, gan tramvajā, maksās 28,46 eiro, bet šāda mēnešbiļete, kas derīga tikai darba dienās, - 21,34 eiro.

Mazliet lētākas kļūs vienīgi biļetes, kuras pasažieri pērk pie transportlīdzekļa vadītāja. Pašlaik vienas biļetes cena ir 50 santīmi. Pārrēķinot eiro valūtā, biļetes cena būtu 71 eiro cents, taču ērtības labad biļetes cena tiks noapaļota uz leju līdz 70 eiro centiem. Braukšanas maksa Liepājā autobusā un tramvajā ir vienāda.

Jau ziņots, ka no 2014.gada 1.janvāra Latvijā notiks pāreja uz eiro valūtu. Summas no latiem uz eiro tiks konvertētas pēc oficiālā maiņas kursa, kas ir 0,702804 eiro par vienu latu.


Pievieno komentāru

Liepājā