Iesvēta jaunatklāto koncertzāli "Lielais dzintars"

Klātesot lielāko reliģisko konfesiju mācītājiem, trešdien, 2.decembrī, tika iesvētīta jaunatklātā Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”, kā arī telpas, ko turpmāk savās ikdienas gaitās izmantos Liepājas Simfoniskais orķestris un Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas audzēkņi, vēstīts koncertzāles mājaslapā.

“Tas vien jau ir Dieva brīnums, ka šodien varam atrasties jaunā koncertzālē – pēc vairāk nekā desmit gadiem, kopš esam par šo koncertzāli sapņojuši, pēc vairāk nekā 100 gadiem, kopš liepājnieki pirmoreiz ķērās pie idejas īstenošanas par koncertzāli, pēc daudzu nelabvēļu šaubām, skepses un neticības. Tādiem darbiem ar cilvēka gribu un spēku vien ir par maz. Jā, cilvēki ir bijuši tie, kas šo visu zīmējuši uz papīra, kuru rokas lējušas te betonu, stiklojušas fasādi, krāsojušas sienas vai likušas parketu. Taču šī ēka ir uzcelta arī ar daudzu cilvēku lūgšanām, kas noturētas pilsētas draudzēs visa projekta īstenošanas gaitā. Par to paldies gan mācītājiem, gan draudzēm,” uzrunājot klātesošos un garīdzniekus, pauda Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Pēc Liepājas pilsētas domes Reliģisko lietu komisijas uzaicinājuma uz koncertzāles iesvētīšanu bija pulcējušies pārstāvji no lielākajām Liepājā pārstāvētajām reliģiskajām konfesijām un draudzēm. Klātesošos uzrunāja Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas diacēzes bīskaps Pāvils Brūvers, Liepājas Sv.Annas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Jānis Bitāns, Liepājas diacēzes Romas katoļu baznīcas bīskaps Viktors Stulpins, Liepājas Nācaretes baptistu draudzes mācītājs Egils Ķeiris, Adventistu Liepājas draudzes mācītāja Līvija Baltrušaite-Karzone, kā arī Latvijas apvienotās metodistu baznīcas Liepājas draudzes mācītājs Edgars Šneiders un Latvijas pareizticīgās baznīcas Liepājas apriņķa prāvests Vadims Demčenko.

Kā norādīja Liepājas domes Reliģisko lietu komisijas priekšsēdētājs un Sv.Annas ev.luteriskās draudzes mācītājs Jānis Bitāns, Liepājā jau vairāku gadu garumā ir izveidojusies tradīcija pilsētai nozīmīgus jaunuzbūvētus objektus iesvētīt, lūdzot svētību par visām labām cilvēku pūlēm un darbiem, kas šai vietā ieguldīti, lai būtu cilvēkiem par svētību un Dievam par godu.

Pievieno komentāru

Liepājā