Iegūst iespēju piedalīties starptautiskā hakatonā

13. un 14. novembrī apvienotā Liepājas Universitātes un Liepājas Raiņa 6. vidusskolas komanda "Different University" piedalījās Latvijas Kosmosa Industrijas Asociācijas rīkotā hakatonā ActInSpace.
 
Hakatons bija veltīts kosmosa tēmai. Obligāta prasība bija noteikums kosmosa izpētei izstrādāto tehnoloģiju pielietojums arī uz Zemes, informē Liepājas Universitāte.

Komandas vadītājs Uldis Žaimis stāsta: “Komandā bija Liepājas Universitātes IT studenti Jānis Mackus un Andrejs Kukuškins, skolēni Krišjānis Blūms un Valters Toms Vasermanis. Ar piedāvāto uz neironu tīkla principiem balstīto robotu grupas sazināšanās tehnoloģiju, kas pielietojama kā kosmosā (uz svešām planētām), tā arī uz Zemes, derīgo izrakteņu ieguvē, glābšanas operācijās un citur, kur nepieciešama līdzvērtīgu robotu grupas sadarbība un sazināšanās stratēģija – komanda ieguva speciālbalvu "Fasttrack" no startup "Wise Guys" un, galvenais – iespēju novembra beigās piedalīties starptautiskā hakatonā, ko organizē ActInSpace vadība Francijā.”

Pievieno komentāru

Liepājā