Iegādājas aprīkojumu zvejas un kuģošanas drošības kontroles nodrošināšanai Liepājas ūdenstilpēs

Liepājas pilsētas pašvaldībai ir piegādāts projekta ietvaros iegādātais aprīkojums zvejas, makšķerēšanas un kuģošanas drošības kontroles uzlabošanai Liepājas pilsētas ūdenstilpēs, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Ar valsts Zivju fonda atbalstu pašvaldība ir iegādājusies RIB tipa laivu ar stūres vadību “FjordStar 450”, 50zs laivas dzinēju “TOHATSU”, laivas piekabi “Respo”, infrasarkano staru augstas izšķirtspējas termokameru “LS-XR”, kas paredzēta meklēšanas un glābšanas darbiem uz ūdens, kā arī zemūdens darbībām un uz laivas stiprināmu eholoti “ELITE 5Ti” ar globālā pozicionēšanas sistēmu (GPS) un karti zem ūdens paslēptu zvejas rīku atklāšanai.

Patlaban notiek jaunā aprīkojuma testēšana un apgūšana.

Projekta rezultātā, izmantojot iegādāto aprīkojumu, tiks uzlabota zvejas un makšķerēšanas kontrole, kā arī veicināta laivošanas drošības sistēmas attīstība, vienlaicīgi nodrošinot zivju resursu aizsardzību un ilgtspējīgu saglabāšanu, samazinot zvejas un makšķerēšanas, kā arī drošības noteikumu pārkāpumus.

Iegādātais aprīkojums nodots  lietošanā biedrībai “Liepājas ezeri”, kas nodrošina gan ezera apsaimniekošanu, gan arī savas kompetences ietvaros zvejas, makšķerēšanas un kuģošanas drošības uzraudzību.

Projekta kopējais finansējums ir 15 573,24 eiro, kur     Zivju fonda finansējums (78,5% apmērā) ir 12 227,74 eiro un Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums (21,5% apmērā) – 3345,50 eiro.

Jau vēstīts, ka Liepājas pilsētas pašvaldība 31.martā saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 2.marta noteikumiem Nr.215 "Noteikumi par valsts atbalsta piešķiršanu zivsaimniecības attīstībai no Zivju fonda finanšu līdzekļiem" iesniedza projekta pieteikumu Lauku atbalsta dienesta pasākumā "Zivju resursu aizsardzības pasākumi, ko veic valsts iestādes vai pašvaldības, kuru kompetencē ir zivju resursu aizsardzība" aprīkojuma iegādei zvejas un kuģošanas drošības kontroles nodrošināšanai.


Pievieno komentāru

Liepājā