Iedzīvotājus aicina veikt bezmaksas sirds veselības risku mērījumus

Atzīmējot Pasaules Sirds dienu, 22. septembrī, no pulksten 12 līdz 15 Liepājas Pētertirgū norisināsies Pasaules Sirds veselības dienas svinības ar devīzi “Vesels uz visiem 100!”. Sirds veselības dienas mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem un slimību profilaksei, izglītot iedzīvotājus par izplatītākajiem riskiem, to novēršanu un mazināšanu. Aktivitātes rīko Liepājas pašvaldība sadarbībā ar pacientu biedrību “ParSirdi.lv”, informē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Pasākuma laikā iedzīvotājiem būs iespēja veikt sirds veselības riska faktora mērījumus (asinsspiediena, pulsa, holesterīna un cukura līmeņa mērījumus). Mērījumus veiks Rīgas Stradiņu Universitātes Liepājas filiāles jaunie mediķi. Lai veiktie mērījumi būtu pēc iespējas precīzāki, būtu ieteicams 2-3 stundas pirms pasākuma neēst.

Pasākuma laikā interesenti varēs aprunāties ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardioloģi Baibu Luriņu un uzklausīt ieteikumus sirds veselības uzlabošanai.

Kopā ar uztura speciālisti Zandu Mihailovsku notiks veselīga uztura meistarklase, kurā pasākuma apmeklētāji varēs uzzināt, kā pagatavot gardu un sirdij draudzīgu maltīti no pašmāju labumiem. Tāpat varēs nodegustēt gardu un sirdij veselīgu ēdienu un saņemt bezmaksas izglītojošos materiālus par sirds veselību, iemācīties gardas un veselīgas receptes, uzklausīt speciālistu ieteikumus par fizisko aktivitāšu veikšanu.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardioloģe Baiba Luriņa atzīst, ka šāds pasākums ir ļoti noderīgs sirds un asinsvadu slimību profilaksē: “Pat, ja esat veseli un šobrīd jūtaties labi, būtu vēlams reizi gadā noskaidrot savu holesterīna skaitli un cukura līmeni, kā arī jāizmēra asinsspiediens un jāpārbauda pulss. Ceļš uz 100% veselu sirdi būs raitāks, ja rūpēsieties par veselību arī ikdienā, nodarbojoties ar regulārām fiziskām aktivitātēm, ēdot veselīgu ēdienu un atsakoties no kaitīgiem ieradumiem.”

Pasākums tiek finansēts Eiropas Sociālā fonda projekta “Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs." (Nr.9.2.4.2/16/I/088) ietvaros.

Pievieno komentāru

Liepājā