Iedzīvotāji atkal sūdzas par zivju uzņēmuma "Kolumbija" radītajām smakām

Liepājas domes Vides un veselības daļā vakar saņemtas iedzīvotāju sūdzības par smakām, kas, visticamāk, radušās zivju kūpināšanas procesā Liepājas zivju pārstrādes uzņēmumā "Kolumbija", "Rietumu Radio" apliecināja Vides un veselības daļas vides aizsardzības vecākā speciāliste Dace Liepniece. Valsts vides dienesta Liepājas reģionālajā vides pārvaldē (LRVP) iedzīvotāju sūdzības par smakām pilsētā vakar nav saņemtas.

"Iedzīvotāji vakar zvanīja uz Vides un veselības daļu un izteica savu neapmierinātību ar uzņēmuma "Kolumbija" darbību - smaku izplatību pilsētā," atzina Liepniece, norādot, ka smaku izplatību, visticamāk, veicinājis siltais laiks un vējš, kas dūmus pūtis pilsētas virzienā. "Diemžēl vasaras periodā uzņēmums sagādā šādus nepatīkamus pārsteigumus," sacīja pašvaldības pārstāve, norādot, ka ziemā smaku neesot bijis. Vienlaikus Liepniece atzina, ka iepriekš, pēc smaku mērījumiem, uzņēmums ir veicis pasākumus, lai smakošanu novērstu, piemēram, pagarinājis skursteni, lai dūmi zivju kūpināšanas procesā labāk izkliedētos.

Kā atzina Liepniece, uzņēmuma radītā smaka nav kaitīga, bet, protams, esot nepatīkami, ka visu dienu tā pa logiem nokļūst iedzīvotāju mājokļos. Ja smaku izplatība pilsētā turpināsies, Liepniece sola, ka pašvaldība reaģēs un sadarbībā ar kontrolējošo institūciju - LRVP - apmeklēs uzņēmumu un pārrunās situāciju ar uzņēmuma vadību.

Kā informēja LRVP direktore Ingrīda Sotņikova, zivju kūpināšana uzņēmumam ir aizliegta brīvdienās un darba dienās pēc plkst.17 - šajā laikā nekādai smakai nevajadzētu būt. Pagājušajā gadā konstatēts, ka uzņēmums šo ierobežojumu nav ievērojis un saņēmis LRVP uzlikto - ap 500 latu - sodu. "Kolumbijai", kūpinot zivis, kā pastāstīja Sotņikova, ir jāņem vērā arī vēja virziens.

Ja smakas jūtama pēc plkst.17, Sotņikova iesaka iedzīvotājiem zvanīt Liepājas Pašvaldības policijai, kas informēšot LRVP inspektorus.

"Lai novērstu smakošanu, uzņēmumam ir ieteikts uzstādīt dūmgāzu attīrīšanas iekārtas, bet uzņēmuma pārstāvji apgalvo, ka tas tehniski neesot iespējams," informēja Sotņikova.

Jau ziņots, ka iepriekš LRVP saņemtas vismaz 20 iedzīvotāju sūdzības par uzņēmuma "Kolumbija" radītajām smakām.

Pirms diviem gadiem LRVP uzņēmumam "Kolumbija" uzdeva veikt smaku mērījumus.

Kā iepriekš atzina LRVP Kontroles daļas vadītājs Roberts Bērziņš, dūmi, kas rodas zivju kūpināšanas procesā, izmantojot alkšņu šķeldu, neesot veselībai kaitīgi, taču, kā sacīja Bērziņš, "kas par daudz, tas par skādi".

Pievieno komentāru

Liepājā