Iedzīvotāji aktīvi deklarējušies Liepājā, lai nebūtu jāmaksā paaugstināts nekustamā īpašuma nodoklis 4

Ieviešot paaugstināto nekustamā īpašuma likmi, “tukšo” dzīvokļu skaits Liepājā samazinājies par 12 procentiem, informē Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.

Ieviešot no šī gada paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa likmi mājokļiem, kuros nav deklarēts neviens iedzīvotājs, “tukšo” dzīvokļu skaits Liepājā samazinājies par 624 mājokļiem jeb aptuveni 12 procentiem, rāda jaunākā pašvaldības apkopotā statistika.

Dati par deklarētajām personām “tukšajos” dzīvokļos tiek fiksēti katra gada 1. janvārī, tādēļ, deklarējot kādā īpašumā dzīvesvietu tagad, šie dati tiks ņemti vērā, sagatavojot nodokļa aprēķinu tikai nākamajam gadam, norāda A. Rjabcevs.

Pašvaldība neziņo, vai deklarēšanās “tukšajos” dzīvokļos palielinājusi arī iedzīvotāju skaitu Liepājā.

Ar šo gadu ir stājušās spēkā izmaiņas nekustama īpašuma aprēķināšanas kārtībā, kas nosaka, ka mājokļos, kuros uz 1. janvāri nebija deklarēta neviena persona, līdzšinējo 0,2% vietā tiek aprēķināta paaugstināta nodokļa likme – 1,5%.

Saistībā ar jaunās nodokļa aprēķināšanas kārtības ieviešanu, pagājušā gada nogalē Liepājā bija novērojama palielināta iedzīvotāju aktivitāte, deklarējot dzīvesvietu.

Ja vidēji mēnesī pilsētā dzīvesvietu deklarē ap 500 iedzīvotāju, tad decembrī kopējais deklarāciju skaits trīskāršojies, savukārt atsevišķos rajonos, kā piemēram, Vecliepājas un Dienvidrietumu mikrorajonos decembra laikā saņemto deklarāciju skaits pieckāršojies, salīdzinot ar mēneša vidējo.

Kā rāda pašvaldības apkopotā statistika, Liepājā šobrīd ir nedaudz vairāk kā 4500 mājokļu, kuros nav deklarēta neviena persona un par kuriem šogad aprēķināta paaugstinātā nodokļa likme. Liela daļa no šiem dzīvokļiem ir ārzemnieku īpašumā, un tie tiek izmantoti tikai vasaras sezonā, tāpat daļa “tukšo” mājokļu ir mākleriem piederoši īres dzīvokļi vai apartamenti, kas tiek turēti pārdošanai, kā arī cita veida peļņas gūšanai, norāda A. Rjabcevs.

Izmaiņas  par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Liepājas pilsētas dome apstiprināja pērn 12. oktobrī.


Pievieno komentāru

Komentāri 4

Zoo gals

Kāds gudrais varētu iemest likuma saiti, kur šitā murga aprēķinu varētu redzēt!? 1.5% ir no pirksta izvilki, neatradu likuma punktu, kur DZĪVOJAMAI platībai drīkstētu uzmaukt 1.5% likmi!? :@
0.6% bija maksimums, ko atradu!? Un tas, ka aprēķina gadu uz priekšu ir totālākais murgs, katrs gadījums ir individuāli jāizskata, bet zoo jau vieglāk šitā! Katrā gadījumā, Zoo partijai šis tā pa kājstarpi iedos nākamajās vēlēšanās, ka maz neliksies, kaut tā banda ar maniem 50eur aizrītos!!!

pirms 3 gadiem, 2018.01.30 14:22

Zoo gals

Un vēl, kāda tieši ir doma, lai kāds deklarētos? Īpaši tajos objektos, kuru īpašnieki valsti spiesti pamest bijuši jau labu laiku atpakaļ, nemaz nerunājot par to, ka brīvi bari iečekoties kur vien vēlies...

pirms 3 gadiem, 2018.01.30 18:41

Zoo gals

Neredzu tur neko tādu, kas liktu uzlikt 1.5% likmi dzīvoklim, kurā nav kāds deklarējies!?

pirms 3 gadiem, 2018.01.31 21:16

Liepājā