Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotāji aicināti pieteikt talkošanas vietas

Lai sekmētu Liepājas pilsētas teritorijas sakopšanu, aprīlis jau tradicionāli tiek izsludināts par Spodrības mēnesi, kura laikā tiek apzinātas, sakārtotas un uzpostas pilsētas nesakoptās teritorijas. Liepājas dome aicina iedzīvotājus gan informēt pašvaldību par tām pilsētas teritorijām, kuras būtu jāsakopj, gan pieteikt savas talkošanas vietas Lielajā talkā, informē pašvaldībā.

Lielā talka visā Latvijā šogad norisināsies sestdien, 25.aprīlī, no pulksten 9:00 līdz 15:00.

Par tām pilsētas vietām, ko nepieciešams sakopt Lielās talkas laikā, iedzīvotāji aicināti ziņot domes Vides un veselības daļai pa tālruņiem 63404744 vai 63404745, kā arī rakstot uz e-pasta adresi: alda.damberga@dome.liepaja.lv. Tāpat iedzīvotāji aicināti informēt par tām teritorijām, kuras tie plānojuši Lielās talkas laikā sakopt. Tas nepieciešams tādēļ, lai šīs vietas tiktu iekļautas atkritumu savākšanas maršrutā. 

Ikviens iedzīvotājs, kurš vēlēsies piedalīties talkā, speciālos talkas maisus, kas šogad būs zilā krāsā, pirms talkas varēs saņemt:
Liepājas Komunālajā pārvaldē, Uliha ielā 44, vispirms sazinoties ar komunālās nozares vadītāju Juri Muskatu pa telefonu 26573765 (ja nepieciešami vairāk kā 10 maisi); domes Vides un veselības daļu pa telefonu 63404745 (ja nepieciešams līdz 10 maisiem).

Lai noskaidrotu, kurās no pilsētas vietām Spodrības mēneša talkas būtu visvairāk nepieciešamas un kuras no teritorijām piedāvāt potenciālajiem talciniekiem, 1.aprīlī domes Vides un veselības daļas, Nekustamā īpašuma pārvaldes, izpilddirekcijas, SIA „Komunālā pārvalde”, pašvaldības aģentūras „Nodarbinātības projekti”, kā arī pašvaldības policijas darbinieki devās apsekot pilsētu. Kopumā reida laikā tika atzīmētas 39 vietas, kuras Spodrības mēneša laikā būtu jāsakopj. Tās ir:

Klaipēdas iela 150 un 150A (no Pērkones kanāla līdz pilsētas robežai);
Vētru iela (Klaipēdas iela pie bijušā tramvaja galapunkta);
Dienvidu forti;
Kāpu zona („pakaviņš” – Vaiņodes iela);
Kāpu zona (Vaiņodes iela – Liedaga iela);
Kāpu zona (Liedaga iela – Pērkones iela);
Kāpu zona (Pērkones iela – Jūrmalas iela);
Kāpu zona (Kūrmājas prospekts – Roņu iela);
Kāpu zona no Zvejnieku alejas (aiz suņu pastaigu laukuma) – Roņu ielas gals ­– Dienvidu mols;
Ezermala (Dunikas iela 28);
Pērkones kanāla mala;
Ezermala (Vaiņodes iela – Ezerlīču iela);
Ezermala (Ezerlīču iela – Airītes  iela);
Ezermala (gar Airītes ielu)
Ezerkrasta pļava
Ezermalas iela (visā garumā līdz Zirgu salai);
14.novembra bulvāris (Grīzupes iela – Durbes iela);
14.novembra bulvāris (Durbes iela – Talsu iela);
14.novembra bulvāris (Talsu iela – Alsungas iela);
14.novembra bulvāris (Redāna forts);
Kāpu zona (gar O.Kalpaka ielu);
Kāpu zona (Aviācijas ielas galā);
Kāpu zona (Katedrāles ielas gals);
Kāpu zona (Katedrāles iela ­– Ziemeļu mols);
Kāpu zona (aiz Ziemeļu mola);
Kāpu zona (Kureliešu piemiņas vieta, Kokneses iela 1,2,3,4,5,6);
Ziemeļu forti;
Karostas kanāls (Atmodas bulvāra pusē);
Atpūtas vietā „Beberliņi” teritorija no peldvietas līdz veikparkam;
Smilgu iela;
Tērvetes iela 1 (pie Artilērijas ielas);
Krūmu iela 79 (teritorija aiz internātskolas);
Pulvera iela (teritorija aiz internātskolas);
Šķēdes iela;
Vānes ielas gals;
Kaiju iela (pie Vecajiem kapiem);
Rubeņu iela/ Medņu iela;
Talsu iela (no Grīzupes ielas uz dārziņiem);
Ziemupes ielas mala visā garumā.

Pēc pilsētas apsekošanas un dienestu ieteikumiem izveidota arī karte, kur visas minētās teritorijas apskatāmas. Kartē atzīmētas arī atkritumu konteineru atrašanās vietas Lielās talkas dienā. Karte pieejama Liepājas pašvaldības mājas lapā www.liepaja.lv sadaļā „Sabiedrība/ Lielā talka 2015”.

Šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, visus talkas darbus koordinē domes Vides un veselības daļa, kas konsultē iestādes, organizācijas un iedzīvotājus par teritoriju sakopšanu, kā arī apkopo informāciju par talkas laikā paveiktajiem darbiem. Ikviens iedzīvotājs, kuram ir jautājumi par Lielās talkas norisi vai teritoriju uzkopšanu, var vērsties domes Vides un veselības daļā. Papildu informācija par Lielo talku Latvijā pieejama mājas lapā www.talkas.lv  

Spodrības mēneša talkās ik gadu piedalās privātīpašnieki, pašvaldības un izglītības iestādes, uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas u.c.

Lielā talka Latvijā norisinās kopš 2008.gada. Pašvaldība informāciju par Lielo talku laikā savākto atkritumu daudzumu apkopo kopš 2010.gada, šo gadu laikā Liepājā savāktas 447 tonnas atkritumu.

Pievieno komentāru

Liepājā