Idelsons: "Liepājas metalurga" gadījumā valsts var mazināt zaudējumus, pareizi strukturējot investoru piesaistes darījumu

Valstij rūpniecības uzņēmuma AS "Liepājas metalurgs" gadījumā būs jāuzņemas kādi zaudējumi, taču tos var mazināt, atrodot investoru un pareizi strukturizējot investoru piesaistīšanas darījumu, - šādu viedokli biznesa portālam "Nozare.lv" pauda "Bank M2M Europe" valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

"Šim uzņēmumam ir vieta Latvijā, arī Eiropas kontekstā tas viennozīmīgi var pastāvēt. Taču uzņēmuma finanses ir jāsaved kārtībā," sacīja Idelsons, atzīstot, ka laikam jau "Liepājas metalurgs" pēdējos gados netika ļoti labi vadīts.

"Liepājas metalurga" jautājuma nerisināšana, vilkšana garumā situāciju tikai pasliktinās, vērtēja eksperts. Viņaprāt, valstij ir jācīnās par savām interesēm.

"No otras puses, protams, var redzēt, ka valsts pēdējos gados ar investoru piesaistīšanu ne pārāk veiksmīgi darbojas. Tikko uzņēmums nonāk valsts īpašumā, tā tas no valsts īpašuma vairs neiziet - to var redzēt gan "airBaltic", gan "Citadeles" gadījumā. Neviena privatizācija pēdējā laikā nav notikusi, tas ir ļoti nepareizi. Valstij nav jānodarbojas ar uzņēmumu pārvaldīšanu. Nebūs īpaši pareizi, ja "Liepājas metalurgs" kļūs par kārtējo gadījumu, kad valsts uzņēmumu pārņem, mēģina pārvaldīt un pārdod. Loģiskākais ceļš būtu atrast investoru, kas kopā ar valsti situāciju atrisinātu uzreiz, lai valstij nevienā brīdī nebūtu jāuzņemas uzņēmuma pārvaldīšana," viedokli pauda Idelsons.

Pievieno komentāru

Liepājā