"Ideju bodē" notiks Ziemas saulgriežu koncerts

19. decembrī plkst. 19.00 Liepājā radošajā telpā „Ideju bode” (T.Breikša ielā 41) notiks Ziemas saulgriežu koncerts. Uzstāsies dziesminiece Elīna Līce un ģitārists Gatis Vanags, dāvājot burvīgu atmosfēru latviskā noskaņā.

Vakaru iekrāsos Elīnas radītā gaišā pārdomu mūzika par gaismas dzimšanu, sargāšanu un mīlestību, dzirdēsim arī senas angļu un dienvidvācu Ziemassvētku melodijas latviskotā versijā, kā arī latviešu tautasdziesmas. Īpašu akcentu un savu sajūtu vakara noskaņu mūzikai piešķirs ģitārists Gatis Vanags.

Elīna Līce dziesmas raksta un atskaņo ģitāras pavadījumā. Kā iedvesmas avotus dziesmu sacerēšanai Elīna min bērnībā dzirdētās Ievas Akurateres izpildītās dziesmas, kā arī Helēnas Kozlovas un citu nekomerciālo mūziķu koncertdarbība, un attiecībā uz Helēnu arī viņas personība. Jūrmalā esošā pasaku māja „Undīne”, kurā viņa ir biežs viesis, arī savulaik devusi savu pozitīvo, akceptējošo gaisotni viņas pirmajiem mēģinājumiem radīt un radīto publiskot.

Elīna ir pārliecināta, ka muzicējot būtiska ir ne tikai ideja un darbība, bet arī attieksme pret mūziku, tekstu un klausītāju. Viņasprāt, „svarīga ir vēsts paušana, kas ir vairāk kā sevis prezentēšana. Dziesminieks ir cilvēks, kurš muzicējot pārraida kādu viņam un, vēlams, klausītājam nozīmīgu vēsti. Tas ir cilvēks, kurš dziedot iemieso kaut ko tradicionālu, saudzējamu, izjūtamu. Dažkārt arī komisku. Kurš „iznes uz āru” individuālo un nereti arī nacionālo. Dziesminieku izpildītajai mūzikai, pirmkārt, ir raksturīga intimitāte.”

Biļetes (Ls 1,50 jeb 2,13 eiro) iespējams iegādāties internetā http://www.bilesuparadize.lv/ un Biļešu Paradīzes kasēs.
Koncertu rīko Austras biedrība, atbalsta Liepājas Kultūras pārvaldes projektu konkurss.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=gOVhvC0o1pc

Sagatavoja Inese Sērdiene

Pievieno komentāru

Liepājā