''Ideju bodē'' bez maksas demonstrēs mākslas filmu ''Mustangs''

Otrdien, 18. oktobrī, pulksten 18, radošajā telpā ''Ideju bode'' ikviens tiek aicināts uz bezmaksas kino seansu, kurā šoreiz tiks demonstrēta mākslas filma ''Mustangs'', informē seansa rīkotāji.

Režisores Denīzes Gamzes Ergjuvenas spožā debijas filma ''Mustangs'' stāsta par piecām jaunām, dzīvespriecīgām māsām, kuru dzīve vienā dienā pēkšņi mainās. Filma ieguvusi Eiropas Parlamenta (EP) ''Lux'' kino balvu, kā arī bija nominēta ''Oskara'' balvai.

Filma ir Francijas, Vācijas, Turcijas un Kataras kopražojums, stāsts par piecām māsām no Turcijas. Garajiem matiem plīvojot kā kumeļu krēpēm, piecas jaunas māsas skrien pa lauku ceļu. Taču vienu vasaru viss mainīsies vienā acumirklī. Pēc tam, kad māsas neapdomīgi iesaistījušās nevainīgā rotaļā ar klasesbiedriem, viņu konservatīvā vecmāmiņa un tēvocis nolemj meitenes izprecināt, ar vai bez viņu piekrišanas. Telefoni un datori tiek konfiscēti, modernās drēbes aizstāj brūnas maisveida kleitas, logi tiek aizrestoti un mājā ierodas virkne radinieču, kas par savu misiju uzskata nepaklausīgo skuķu pāraudzināšanu par priekšzīmīgām saimniecēm. Iedomu un baiļu dēļ, kas pastāv tikai aizspriedumainos prātos, lūzt jauno sieviešu dzīves.

Jaunās turku režisores Denīzes Gamzes Ergjuvenas drāma "Mustangs" saņēma Kannu kinofestivāla apbalvojumu un ir nosūtīta ''Oskariem'' kā Francijas pieteikums uz labāko filmu ārzemju valodā.

Pievieno komentāru

Liepājā