Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Ideju bode" aicina uz tēlnieka Kārļa Alaiņa lekciju

Radošā telpa "Ideju bode" sestdien, 14. martā pulksten 12:00 aicina uz tēlnieka Kārļa Alaiņa lekciju par tēlniecību un tās jaunākajām tendencēm. Lekcija tematiski sastāvēs no divam daļām, pirmajā, sniedzot ieskatu Starptautiskā Čuguna mākslas simpozija tapšanā. Otrajā daļā mākslinieks dalīsies savā pieredzē un sniegs ieskatu tēlniecības un vides mākslas tendencēs.

Liepāja var lepoties ar vairākiem vides dizaina objektiem, kas pilda kādu noteiktu uzdevumu un ir estētiski pievilcīgi. Viena šāda objekta autors ir tēlnieks Kārlis Alainis. Kopš 2009. gada, kad Liepājā līdz ar tirdzniecības centru „Baata” atklāja arī vienu no visiecienītākajiem pilsētas restorāniem „Olive”, tā interjeru rotā arī liela melna pantera. Tās autors, rīdzenieks, tēlnieks Kārlis Alainis pieļauj, ka maz ir tādu, kas zina, ka uz stikla kastes guļošais dzīvnieks ir viņa veidots, gluži tāpat, kā lielais zilonis viesnīcā „Elefant hotel” Rīgā, Kalnciema ielā.

Tēlnieks Kārlis Alainis ir skolojies ne tikai Latvijā, bet arī Humboltas valsts universitātes tēlniecības nodaļā, Kalifornijā, ASV. Regulāri piedalās izstādēs, ir pasniedzējs Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā. Kārlis Alainis ir viens no retajiem Latvijā, kas sajutis čuguna aicinājumu, tāpēc pēc savas pirmās čuguna liešanas pieredzes, piedaloties 2002. gada simpozijā Pedvālē, jau nākamajā gadā rīkoja pats savu simpoziju, kas notika Liepājā, “K@2″ mākslas centrā, un līdz ar šo notikumu sākās regulāru čuguna mākslas simpoziju tradīcija Latvijā.

Kā stāsta Kārlis Alainis, „Ir daudz jaunu materiālu, ar kuriem eksperimentēt šo procesu, iespējams, atvieglojot. Bet tā kā parasti nevienam nav laika eksperimentiem, jo ir noteikti termiņi, vai arī nav tādu līdzekļu, lai ļautos eksperimentēšanai, tad tas arī kavē jaunu lietu ienākšanu. Arī melnā kaķa un ziloņa projektā tika izmantota pārbaudīta tehnoloģija un materiāli, lai nepieļautu neizdošanos. Uztaisīt lielo ziloni Rīgas viesnīcai bija tas pats, kas uzbūvēt mazu privātmāju”.

Gan melnā pantera, gan zilonis ir drosmīgas liepājnieku iniciētas idejas. Pēc Kārļa Alaiņa teiktā, šādu interjera objektu nemaz nav tik daudz visā plašajā pasaulē un tie noteikti kalpo kā īpaši akcenti, kas rada vietai lielu pievienoto vērtību, ja tie ir tiešām pareizā vietā ar pareizo ideju. „ASV ir noteikts, ja taisa kādu jaunu objektu, būvi, tad noteikts procents finansējuma jāparedz arī mākslai šajā objektā. Latvijā viss atkarīgs no īpašnieku ieinteresētības un izpratnes, jo globāli, ja visa viesnīca ir vairāku miljonu vērta celtne, tad ziloņa pāris desmitu tūkstošu izmaksas nav dārgs ieguldījums dizaina objektā, kas nodrošina popularitāti un atpazīstamību”, uzskata Kārlis Alainis.

Lekcijā Kārlis Alainis dalīsies pieredzē par čuguna festivālu un tā aizsākumiem Liepājā, kā arī sniegs praktiskas konsultācijas par mūsdienīgu vides mākslu. Lekcija ikvienam interesentam ir bez maksas. Lekcijas norisi atbalsta Liepājas Kultūras pārvaldes projektu konkurss.

Citiem pasākumiem „Ideju bodē” iespējams sekot līdzi www.idejubode.lv/pasakumi

Radošās telpas „Ideju bode” īpašniece
Krista Kalnarāja

Pievieno komentāru

Liepājā