Hadaroviča demisijas balsojums beidzas ar amata saglabāšanu 1

Par Jurija Hadaroviča demisiju Liepājas domes ārkārtas sēdē šodien, 5. augustā, nobalsoja seši deputāti, pret - 8. Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks tūrisma un investīciju jautājumos J. Hadarovičs saglabā savu amatu.

Demisiju 4. augustā pieprasīja pieci Liepājas domes opozīcijas deputāti - Jānis Vilnītis, Ģirts Kronbergs, Laila Atiķe, Linda Matisone un Atis Deksnis pēc J. Hadaroviča preses konferences, kurā vicemērs paziņoja, ka nenoliks mandātu un neatkāpsies no amatiem pašvaldībā.

Iemesls J. Hadaroviča demisijas pieprasījumam bija vicemēra izslēgšana no "Saskaņas" partijas. J. Hadarovičs ir izslēgts no partijas, ar kuru startēja vēlēšanās, tādēļ viņš ir zaudējis uzticamību un nevar pārstāvēt koalīcijā "Saskaņas" partiju, nebūdams tās biedrs, pēc demisijas pieprasīšanas skaidroja Liepājas domes opozīcija.

Ārkārtas sēde tika sasaukta jau nākamajā dienā pēc demisijas pieprasījuma.

"Saskaņas" domes deputāts Naums Vorobeičiks bija sestais, kurš balsoja par J. Hadaroviča atstādināšanu. Pirms balsojuma viņš aicināja no "Saskaņas" izslēgtos J. Hadaroviču un deputātu Romanu Miloslavski kopīgi nolikt mandātus. "Būsim vīrieši, mums ir mugurkauls, nebūsim mīkstie," aicināja N. Vorobeičiks. Viņš skaidroja, ka "Saskaņas" domstarpības traucē pašvaldības darbu un "šajā cīņā ir tikai zaudētāji, nav uzvarētāju." 

Pēc J. Hadaroviču atbalstošā balsojuma, vicemērs pateicās par uzticības balsojumu un uzskaitīja savu ieguldījumu, pildot amatu priekšsēdētāja vietnieka tūrisma un investīciju jautājumos. Par tā lietderību šaubas izteica gan N. Vorobeičiks ārkārtas sēdes laikā, gan opozīcijas deputāti pirms sēdes.

Pēc balsojuma deputāts Ģ. Kronbergs jautāja Liepājas mēram Uldim Seskam, kā Liepājas partija veidos koalīciju, ja domē ir tikai viens "Saskaņas" deputāts. U. Sesks norādīja, ka Liepājas domē nav koalīcija tās klasiskajā izpratnē un aicināja visiem deputātiem būt aktīviem.

Liepājas partijai Liepājas domē ir septiņi deputāti, "Saskaņai" līdz šim bija trīs, pieci - opozīcijai, kas tika ievēlēti no Reformu partijas.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liepājā