Gulbju dīķi cer rekonstruēt par "Eiropas naudu"

Gulbju dīķa rekonstrukcijai no Liepājas domes līdzekļiem nepieciešami 12 640 latu, lai varētu saņemt finansējumu no Eiropas Savienības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi". Deputāti atbalstu projektam jau pauduši, un atlicis tēriņu akceptēt domes sēdē.

Projekts jāiesniedz Eiropas Savienības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi” sadaļā „Valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļu saglabāšana, atjaunošana un infrastruktūras pielāgošana tūrisma produktu attīstībai".

12 640 latu nepieciešami tehniskā projekta izstrādei. Pēc projekta izstrādes pašvaldība varēs pretendēt uz Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļu saņemšanu.

Gulbju dīķa rekonstrukcija ir saistīta ar esošā tūrisma maršruta „Liepāja – kā pa notīm” paplašināšanu. Pēc rekonstrukcijas apskates objekts tiks iestrādāts tūrisma maršrutā.

"Liepājas pilsētas domē Gulbju dīķa rekonstrukcijas jautājums ir bijis aktuāls iepriekšējos četrus gadus. To liepājnieki sen ir gaidījuši un pelnījuši. Šobrīd ir sācies reāls darbs rekonstrukcijas uzsākšanai,” uzsver Liepājas Attīstības pārvaldes priekšsēdētājs Vilnis Vitkovskis.

Gulbju dīķi pēc arhitekta Makša Paula Berči plānojuma izveidoja 1902. gadā. Sākotnēji dīķis bija apkārtējo vasarnīcu iemītnieku iecienīta atpūtas vieta un uz dīķa saliņas atradās neliels tējas paviljons, vēstī Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas praktikants Jānis Ločmelis.

Pievieno komentāru

Liepājā