Groduma piemiņas vietai savākts 11 651 lats

Pēc Dzintaru koncertzālē notikušā koncerta grupas "Līvi" ilggadējā dalībnieka Jāņa Groduma piemiņas vietas izveidei Liepājā savākts 11 651 lats, informē "Micrec PM" un Mārtiņa Freimaņa fonda pārstāvji.

Pārdotās biļetes "roka ministra" krēsla izveidei pēc koncerta izmaksu segšanas ienesušas 9922 latus, vēl 464,41 latu ziedojuši koncerta apmeklētāji Dzintaru koncertzāles teritorijā, bet 1264 lati ieskaitīti Groduma ziedojumu kontā "Swedbank".

Plānots, ka piemiņas vietas galvenais objekts būs simbolisks "roka ministra" - tā mūziķi dēvēja gan draugi, gan prese - krēsls, ko ar Groduma dzīvesbiedres Elitas Patmalnieces līdzdalību veido Liepājas metālmākslinieks Reinis Kuncītis. Patlaban piemineklis ir skiču izstrādes stadijā.

Kā norāda "Micrec PM" un Mārtiņa Freimaņa fonda pārstāvji, pieminekļa tāme ir 13 700 latu. Trūkstošos līdzekļus ziedot pieminekļa izveidei iespējams, veicot naudas pārskaitījumu uz "Swedbank" atvērto ziedojumu kontu LV38HABA0551037026852, izmantojot "Mārtiņa Freimaņa fonda" ziedojumu kontu "http://www.mff.lv/donate/donate", norādot ziedojuma mērķi "Groduma piemiņas vietas izveidei", vai iegādājoties Groduma un "Līvu" dziesmu izlasi "Nezāles neiznīkst", jo izpildītāja atlīdzība no šiem ienākumiem tiek novirzīta Groduma piemiņas vietai.

Groduma piemiņas vietas atklāšana paredzēta 2014.gadā.

Kā ziņots, Liepājas dome vēl pagaidām nav pieņēmusi lēmumu par precīzu piemiņas vietas novietojumu.

Pievieno komentāru

Liepājā