Grobiņas autobusos ķīlnieku lomā jūtas gan pasažieri, gan šoferi 5

Gadumija parasti tiek saistīta ar jaunu sākumu un satraukumu par gaidāmo, cerot uz pozitīvām pārmaiņām. Autobusu pasažieri Grobiņas, Dubeņu un Cimdenieku maršrutos šīs sajūtas bauda pilnīgi pretējā noskaņā – viņiem gads sācies ar bezspēcību, neziņu, nedrošību, vilšanos.

Līdz pērnā decembra beigām jo­projām nebija saprotams, kā praktiski notiks pasažieru pārvadājumi maršrutos Nr. 2, 904 un 912, jo Liepājas pašvaldība, kuras pārziņā bija to organizēšana vairāku gadu garumā, nolēmusi šo praksi pārtraukt.

2. janvāra rītā pasažieri, kuri Grobiņā sāka gaidīt autobusu pulksten 8 rītā, Liepājā nokļuva pēc stundas – pulksten 9. Aptuveni 15 kilometru garajam ceļa posmam tā kā par daudz, sprieda grobiņnieki.

Grobiņas pašvaldība nevar ietekmēt kaimiņu saimnieciskos lēmumus un viņiem ko pārmest, atzīst Grobiņas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Galeckis. Situācija gadu gaitā ar pasažieru pārvadājumiem Grobiņas maršrutos bijusi mainīga – savulaik to nodrošinājuši privāti komersanti, vēlāk valsts visu ņēmusi savās rokās. Pieredzēts daudz, tomēr uz pašreizējo situāciju esot jāraugās ar rūgtumu.

Pagaidu risinājums ir konduktoru nodarbināšana rīta un vakara reisos, kad pasažieru plūsma ir vislielākā, informē LAP valdes priekšsēdētājs L. Krongorns.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 9. janvāra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 5

bez tabu

Bardaks ir totāls. Reisi kavējas, šoferiem nevajadzīga ķēpāšanās ar naudu, autobusi ir mazāki pēc izmēra, līdz ar to saspiesti. Dārgi - jāpērk divas mēnešbiļetes 30,00 x 2gb = 60 euro. Kurš uzņemsies atbildību par šo nevajadzīgo haosu. Reiss Nr.912 jāliek atpakaļ pie pilsētas reisiem , jo Liepājas bērni brauc uz Grobiņas skolu un attiecīgi otrādi. Tāpat strādājošie. Vai tad posms no enkura līdz Cukura ielai nav Liepāja ??? Viņiem ir tikai Grobiņas autobusi. Tēze , ka Grobiņas autobusi nebija rentabli, neiztur kritiku. Autobusi parasti ir piepildīti un "zaķi" ir retums. Reisu Nr. 912 jāliek atpakaļ pie pilsētas maršrutiem un problēma tiks atrisināta. Ja nerentabls posms līdz Iļģiem, tad autobuss var braukt līdz galapunktam. Iļgos var iebraukt Priekules virzienā braucošie autobusi. Varbūt visi zvanām uz Bez tabu un aicinām ciemos uz pik stundām, lai redz dabā to bardaciņu. Par iedzīvotājiem nedomā !

pirms 10 mēnešiem, 2020.01.09 13:19

Es

Priekules virziena braucosie autobusi nu gan tur iekša diezvai brauks,jo tue daudzreiz ir jau parpildīti un ka zinams pec csn stavvietas ņemt nedrīkst.

pirms 10 mēnešiem, 2020.01.10 14:56

Ritvars

No Liepajas uz Grobinu garaam Ilgiem var nobraukt sakot no pl 6:25, 7:00, 8:10, 11:00, 11:30, 11:45, 13:30, 13:45(divi autobusi pat vienlaiciigi) 14:00, 16:45, 17:00, 17:45, 18:00, 19:00 dazi no autoostas dazi no sienatirgus. No rita pl 6,7 virzienaa uz Priekuli tikpatkaa tukshi, vairaki cilveki parasti ir jau pl 8 kaadi 5-6, 20vietiigaa businjaa un pl11, ir bijis ka japastav kaajaas, bet lielajos 40vietigajos nekad pilniigi pillni nau. Veel jau ir chupa ar businjiem kas iet gar grobinju uz Aizputi, Paavilostu un caur Grobinjas laukjeni arii uz Priekuli, Baartu, Niicu. Virzienaa no Priekules atpakalj uz Liepaaju no riita laikam ir pilnaaki, bet pa dienas vidu vakaros nekas pillns nau. Vislielaakaas maajas Grobinjaa ir ttieshi gar Grobinjas celtnieku ielu? Kaapeec visi busi kas brauc caur Grobinju nevareetu braukt tai cauri pa izdeviigaako taisnaako vecaa baaniisha celju? Kopaa ar 912 ja visi pa vienu ielu brauktu buutu biezs ka nevareetu pat izveeleeties kuraa autobusaa kaapt!

pirms 10 mēnešiem, 2020.01.10 20:37

TANTE

Bardaku vēl palīdz taisīt kasieres,skaļi bļaustoties un veidojot drūzmu durvīs.Vai tiešam grūti pastaigāt pa autobusu un iekasēt naudu.

pirms 10 mēnešiem, 2020.01.12 12:24

Liepājā