Grib atjaunot Liepājas skolēnu domi

Janvārī sarosījušies Liepājas skolēnu līdzpārvalžu aktīvisti, kuri pēc ilgāka laika pārtraukuma vēlas atjaunot Liepājas skolēnu domi, kā arī otrajā mācību semestrī organizēt vairākus vienojošus pasākumus vidusskolu jauniešiem, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

24. janvārī notiks kārtējā visu vispārizglītojošo skolu līdzpārvalžu aktīvistu tikšanās, kurā plānots pieņemt sagatavoto Liepājas skolēnu domes nolikumu un dibināt skolēnu domi, lai īstenotu jauniešu idejas un panāktu, lai arī jaunieši sajustos kā pilnvērtīga un lemt spējīga Liepājas sabiedrības daļa.

Gada centrālais pasākums  - skolu līdzpārvalžu konference tiek plānota šā gada 18. aprīlī, lai apmainītos ar labāko pieredzi dažādu pasākumu rīkošanā katrā skolā.

Skolu aktīvisti plāno iesaistīties pilsētas bērnu un jauniešu Radošuma nedēļas organizēšanā, kura notiks par godu Liepājas 388. dzimšanas dienai   no 11. līdz 18. martam.

Liepājas skolu līdzpārvalvalžu aktīvisti iesaistījušies arī sadarbībā ar Latvijas Jauniešu organizāciju "Tellus", ar kuras vadītājiem bija tikšanās janvāra sākumā. "Tellus" attīsta neformālās izglītības iespējas Latvijā un pārstāv Eiropas Jauniešu parlamentu. 8. februārī Liepājā plānoti "Tellus" rīkotie treniņi jauniešiem par tēmu "Jauniešu motivācija un komandas veidošana".

"Tellus" arī katru gadu rīko trīs starptautiskās sesijas, kurās kopā sanāk 300 jaunieši no visas Eiropas. Kā tikšanās reizē ar skolēnu līdzpārvaldēm pavēstīja šīs organizācijas pārstāvji, par Eiropas jauniešu tikšanās vietu 2014. gada pavasarī izvēlēta tieši Liepāja, tāpēc jau tagad jāsāk gatavoties šim nozīmīgajam pasākumam.

Uzsākot 2013. gadu, skolēnu līdzpārvalžu vadītāji arī piedalījās aptaujā par gada svarīgāko notikumu skolā un pilsētā. Par nozīmīgāko notikumu pilsētā skolēni minējuši Karjeras nedēļu, masku gājienu uz pilsētas egles atklāšanu, Lāpu gājienu par godu Lāčplēša dienai, Zinātnieku nakti "Citāda zinātne" Raiņa 6. vidusskolā, pilsētas Ziemassvētku pasākumu "Planēta Liepāja" u.c.

"Mūsu simbols aizvadītajā gadā ir internets, jo beidzot esam izveidojuši paši savu domubiedru grupu, twitter.com kontu, apsveikuši Raiņa 6. vidusskolu dzimšanas dienā ar video, tādā veidā sākot ieviest jaunākas un populārākas tendences, kā popularizēt mūsu aktivitātes," teikts kādā no aptaujas anketām.

Savukārt skolu līdzpārvaldēm jaunieši novēl ieviest tradīcijas, kuras satuvinātu komandas garu, nebaidīties īstenot pat vistrakākās un pārdrošākās idejas, izrādīt vairāk iniciatīvas.

Pievieno komentāru

Liepājā