Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Graustu Dzintaru un Peldu ielas krustojumā Liepājā nojauks piespiedu kārtā

Graustu Dzintaru un Peldu ielas krustojumā Liepājā jeb tā dēvēto Gaiļa graustu varētu nojaukt jau tuvākajā laikā. To paredz Liepājas domes Attīstības komitejas akceptētais lēmumprojekts par ēkas piespiedu nojaukšanu.

Kā domes deputātiem skaidroja Liepājas pilsētas būvvaldes pārstāvis, jau 2013.gadā tika ierosināta administratīvā lieta un līdz pagājušā gada 1.septembrim Peldu ielas 45 nama īpašniekam tika dots uzdevums to demontēt. Lēmums labprātīgi izpildīts netika, un īpašnieks tika brīdināts, ka par ēkas nojaukšanu lems Liepājas pilsētas dome, ja tā līdz 1.martam netiks demontēta.

Patlaban sagatavots lēmumprojekts, kas nojaukšanas procesa organizāciju paredz uzdot Liepājas pašvaldības SIA "Komunālā pārvalde".

Kā norādīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš (Liepājas partija), pašvaldība izgājusi pilnu procedūru ļoti ilgā laika posmā, un ir redzams, ka īpašnieks pats nav ieinteresēts teritorijas sakārtošanā.

Būvvaldes eksperti uzskaitījuši tās ēkas detaļas, kuras nedrīkst iznīcināt un kuras jānodod glabāšanā Liepājas muzejam.

Trīsstāvu koka nams celts 19.gadsimta beigās un vēlāk pārveidots par īres dzīvokļu namu. Ēka nav kultūras piemineklis, bet tā ir iekļauta Liepājas domes apstiprinātajā arhitektoniski vērtīgo ēku un būvju sarakstā. Jau ilgus gadus bijušajam Saeimas deputātam Jānim Gailim piederošais īpašums netiek apsaimniekots, un tajā notikuši vairāki ugunsgrēki.


Pievieno komentāru

Liepājā