Grāmatas neatļautā publicēšanā vainotais Pāvels Jurs atvainojies grāmatas autoram Valdim Klišānam 1

Grāmatas neatļautā publicēšanā vainotais Liepājas 15.vidusskolas vēstures skolotājs, Liepājas Universitātes doktorants Pāvels Jurs atvainojies autoram Valdim Klišānam, informē Jurs.

Viņš Klišānam atvainojies par nodarīto morālo aizskārumu, jo viņa kā autora grāmatas "Vēsture vidusskolai, 1. daļa", "Vēsture vidusskolai, 2. daļa", "Vēsture vidusskolai, 3. daļa" un "Vēsture vidusskolai, 4. daļa" viņš ievietoja interneta mājaslapā "www.pavelsjurs.lv".

Jurs atzīst, ka ir rīkojies prettiesiski un pēc elektroniskās sarakstes ar autoru nav izņēmis minētās grāmatas no interneta mājaslapas.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja SIA "Apgāds Zvaigzne ABC" pārstāvis advokāts Ivo Klotiņš, tad starp Juru un apgādu šodien ir noslēgts izlīgums. Viņš akcentēja, ka izlīgums ir pamats kriminālprocesa izbeigšanai, taču par to lems procesa virzītājs - Valsts policija, kurai jau ir nodots izlīgums. Kamēr procesa virzītājs nav pieņēmis lēmumu, apgāda pārstāvis nevēlējās komentēt izlīguma nosacījumus.

Jurs aģentūrai LETA pastāstīja, ka publiskā atvainošanās autoram ir izlīguma vienīgais nosacījums, bet materiāla rakstu pretenzijas apgāds un autors neesot izvirzījuši. Skolotājs arī izteicās, ka viņam neesot zināms, cik lielus zaudējumus ir nodarījis.

Skolotājs jau iepriekš nenoliedza, ka viņam savulaik bijusi tikšanās ar Klišānu, kurš viņam palūdzis izņemt konkrētas grāmatas sadaļas, taču "acīmredzot kaut kas nebija izņemts". "Jā, mums bija sen atpakaļ tikšanās ar Klišānu. Viņš man palūdza izņemt konkrētās sadaļas, un es izņēmu. Acīmredzot kaut kas nebija izņemts. Varbūt kaut ko nepamanīju, viņš pazuda, un es dzīvoju tālāk savu dzīvi. Līdz šim brīdim," piebilda Jurs.

Jau ziņots, ka Valsts policija maijā veica kratīšanu Liepājas 15.vidusskolas vēstures skolotāja, Liepājas Universitātes doktoranta Pāvela Jura dzīvesvietā un atzinusi viņu par aizdomās turēto saistībā ar vēstures grāmatas neatļautu publicēšanu internetā.

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki paņēmuši datoru un divas stundas pedagogu pratinājuši. Skolotājam tika piemēroti dažādi drošības līdzekļi, un viņš tika atzīts par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma panta par autortiesību vai blakustiesību pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu noziegumu viņam draud brīvības atņemšana līdz diviem gadiem vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Šādas policijas darbības notikušas, pamatojoties uz SIA "Apgāda Zvaigzne ABC" 5.februāra iesniegumu policijā par Jura izveidoto mājaslapu "www.pavelsjurs.lv", kurā bija ieskenēta izdevniecības izdotā Valda Klišāna grāmata "Vēsture vidusskolai". Jurs apgalvoja, ka bijusi ievietota atsauce uz izdevniecību "Apgādu Zvaigzne ABC", "taču diemžēl saskaņojuma nebija".

Kā skaidro skolotājs, mājaslapa "www.pavelsjurs.lv" ir pirmā Latvijā, kurā bērni par velti varēja apgūt dažādas vēstures tēmas. Tajā bija Jura sagatavota audiolekcija, prezentācijas un citi metodiskie materiāli. Mājaslapu skolotājs izveidojis, jo daudziem bērniem nav nepieciešamo līdzekļu, lai iegādātos mācību materiālus. Par mājaslapas izveidošanu skolotājs bija saņēmis pat atzinību no Izglītības un zinātnes ministrijas.

Policija mājaslapu bloķēja.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Pāvels

Izm apbalvoja mājas lapu, kurā ievietoti pirātiski materiāli...tā neko.

pirms 8 gadiem, 2013.06.29 08:08

Liepājā