Godinot barikāžu 30. gadadienu, Kurzemes brigādē dod zemessarga zvērestu

Šonedēļ, godinot 1991. gada barikāžu 30. gadadienu, Kurzemē notiks vairākas  jauno zemessargu svinīgās zvēresta došanas ceremonijas.

Laikā no 20. līdz 29. janvārim Zemessardzes 4. Kurzemes brigādē notiks vairākas zvēresta došanas ceremonijas, kuru laikā zvērestu dos 64 jaunie zemessargu kandidāti, informē Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Informācijas daļas galvenā speciāliste Guna Pričina.

“Katru gadu janvārī barikāžu laikā atceramies tā laika Latvijas tautas vienotības garu, kas cēlās aizstāvēt savas valsts tikko atdzimušo brīvību. Šodien mūsu uzdevums ir nosargāt un nodot nākamajām paaudzēm barikāžu laika gara spēku un mērķus – tiesības uz brīvu, valstiski neatkarīgu Latviju,” uzsver Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts. “Tāpēc mūsu brigādē izveidojusies tradīcija janvāra barikāžu nedēļā organizēt  jauno zemessargu svinīgās zvēresta došanas ceremonijas, kas ir kā solījums, ka turam gaišā piemiņā barikāžu varoņu atdotās dzīvības par Atmodas ideāliem un ieguldījumu Latvijas neatkarības atgūšanā,” skaidro brigādes komandieris.

Trešdien, 20. janvārī, Liepājā, 44. kājnieku bataljonā notika jauno zemessargu svinīgā zvēresta došanas ceremonija. Zvērestu no 25 jaunajiem zemessargiem pieņēma bataljona komandieris pulkvežleitnants Vilmārs Vecvagaris.

20. janvārī, Ventspils novada Vārves pagastā, 46. kājnieku bataljonā jaunā zemessarga svinīgo zvērestu deva septiņi zemessargu kandidāti. Zvērestu pieņēma bataljona komandieris pulkvežleitnants Jānis Lakševics.

Piektdien, 22. janvārī, Jelgavā, Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā zvērestu no 10 jaunajiem zemessargiem pieņems bataljona komandieris pulkvežleitnants Arvis Zīle.

Svinīgās zvēresta došanas ceremonijas notiek, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Šogad aprit 30 gadi kopš tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju pameta savas mājas un devās uz Rīgu, lai pie stratēģiski svarīgiem objektiem, tostarp, Augstākās padomes ēkas, Daugavas tiltiem un Latvijas Televīzijas ēkas Zaķusalā, sāka lai būvētu barikādes. 1991.gada janvārī notika Latvijas neatkarības pretinieku mēģinājums apturēt neatkarības atjaunošanas procesu un gāzt Latvijas Republikas likumīgo varu. Dežūrās pie barikādēm iesaistījās liels skaits iedzīvotāju, tām kļūstot par spilgtu visaptverošas valsts aizsardzības piemēru Latvijas vēsturē.

Ikviens ir aicināts savās domās atcerēties šos notikumus, lai tādējādi godinātu barikāžu dalībniekus, atsauktu atmiņā  cik spēcīga bija, ir un būs ticība Latvijas neatkarībai.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Pievieno komentāru

Liepājā