Goda un Gada liepājnieka titulam saņemts vairāk nekā 120 pieteikumu

Piektdien, 12.februārī, noslēdzās pretendentu pieteikšana Gada un Goda liepājnieka titulam, un līdz darba dienas beigām bija saņemtas 123 pieteikuma anketas.

Ikvienam liepājniekam, nevalstiskajām organizācijām, iestādēm un uzņēmumiem tradicionāli, kā ik pavasari tuvojoties Liepājas dzimšanas dienai, bija iespēja Gada un Goda liepājnieka titulam ieteikt savus favorītus - cilvēkus, kuri ar nesavtīgu darbu mūža garumā apliecinājuši piederību Liepājai vai īpaši izcēlušies ar kādu spilgtu veikumu vai notikumu 2015.gadā, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Liepājnieki bija aicināti atcerēties spilgtākos 2015.gada notikumus pilsētā un  izvērtēt, kuri cilvēki ar tiem saistīti un būtu pelnījušo “Gada liepājnieka” titulu. Pieteikuma anketās vajadzētu minēt šī cilvēka konkrēto veikumu 2015.gadā. Gada liepājnieka titulam var ieteikt jebkuru Liepājas iedzīvotāju vai “Liepājas skarto” - gan sabiedrībā pazīstamus cilvēkus, kultūras, sporta, izglītības, uzņēmējdarbības jomas pārstāvjus, gan arī apkalpojošajā, sociālā sfērā un citās jomās strādājošos, kuriem pateicoties, 2015.gadā radītas un īstenotas jaunas idejas, sarīkoti pilsētai nozīmīgi pasākumi, arī vienkāršā darba darītājus, kuri rūpējas par mūsu pilsētu, bieži vien paveicot vairāk, nekā viņa tiešie darba pienākumi prasa.

Savukārt titulu "Goda liepājnieks" piešķir par īpašiem nopelniem Liepājas labā - tie var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā. Tas var būt gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša un panākumiem bagāta darbība, nozīmīga dzīves un darba jubileja utt.

Liepājnieku iesniegtās Goda un Gada liepājnieku anketas, atbilstoši konkursa nolikumam, izvērtēs apbalvojumu konsultatīvā padome, kurā darbojas 15 pilsētas sabiedrības dažādu nozaru pārstāvji, no kuriem liela daļa savulaik arī bijuši Goda un Gada liepājnieku godā. Galvenais kritērijs būs tas, cik nozīmīgs, pamanāms un sabiedrības atzinīgi novērtēts bijis konkrētā kandidāta veikums pilsētas labā 2015.gadā. Padome izraudzīsies Gada Liepājnieku "Top 15", kuri visi tiks sumināti Liepājas dzimšanas dienā, 18.martā.

Savukārt "Populārākā Gada liepājnieka 2015" noskaidrošanu no 24.februāra līdz 4.martam uzticēs visiem pilsētas iedzīvotājiem - katram būs iespēja izteikt savas simpātijas 15 Liepājas Gada cilvēkiem, nobalsojot par savu favorītu. Ikviens liepājnieks, arī tie, kuri nebūs paspējuši iesniegt anketas, interneta balsojumā vai anketās varēs nobalsot par viņaprāt populārāko Gada liepājnieku, tādējādi pievienojot arī savu “paldies”. Šī būs iespēja arī izteikt savus personīgos vēlējumus un atzinību ikvienam no 15 izraudzītajiem "Gada liepājniekiem", kas apliecinājuši sevi dažādās jomās.

Goda liepājnieka titulu piešķir vienu reizi, Gada liepājnieka titulu vienam cilvēkam var piešķirt arī vairākkārt.

Visus 15 Gada liepājniekus un Goda liepājnieku tradicionāli sveiks Liepājas dzimšanas dienā - 18.martā  koncertzāles “Lielais dzintars” lielajā zālē. 


 

Pievieno komentāru

Liepājā