Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Glābšanas dienestam Liepājas pludmalē nepieciešams atjaunot novecojušo tehnisko aprīkojumu

Liepājas Pašvaldības policijas Glābšanas dienestam, kas Liepājas pludmalē strādā no 15.maija līdz 15.septembrim, nepieciešams atjaunot tehnisko aprīkojumu, kas iegādāts pirms septiņiem gadiem un ir nolietojies, "Rietumu Radio" atzina Glābšanas dienesta vadītājs Kristians Brūvers.

"Tehnika sāk pievilt un arvien vairāk līdzekļu jāiegulda tās apkopē un remontā," atzina Brūvers, norādot, ka laivas, kvadracikls u.c. tehnika iegādāta 2006.gadā par Eiropas savienības līdzekļiem. Liepājas pašvaldība par glābšanas dienesta vajadzībām esot informēta, bet šogad jauna tehniskā aprīkojuma iegādei līdzekļi nav piešķirti.

"Visvairāk mums nepieciešams jauns kvadracikls, kas sācis "streikot"," atzina Brūvers, norādot, ka tas ir glābēju galvenais darba zirgs, kurš tiek izmantots aptuveni divus kilometrus garā glābēju pārraudzībā esošā pludmales posma apsekošanai un citiem darbiem. Tehnikas nolietošanos veicina sāļais jūras ūdens un smiltis.

Kā atzina Brūveris, salīdzinot ar tā dēvēto pirmskrīzes periodu glābēju skaits, kuri ikdienā strādā pludmalē, ir samazinājies. Pirms četriem pieciem gadiem vienā maiņā esot strādājuši septiņi glābēji, tagad - četri. "Strādājam, cik spējam, bet visur klāt nevaram būt," sacīja Brūvers, atzīstot, ka šāds glābēju skaits ir nepietiekams un arī pašiem atpūtniekiem ir jāuzņemas atbildība par savu rīcību un tās iespējamām sekām.

Kā ziņots, 15.maijā Liepājas pludmalē darbu atsāka glābšanas dienests, kura galvenais uzdevums ir rūpēties par atpūtnieku drošību uz ūdens, "Rietumu Radio" iepriekš informēja Liepājas pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis.

Kā atzina Dīķis, lielas pārmaiņas glābšana dienesta darbībā šogad nav gaidāmas - tāpat kā pērn, pludmalē šogad dežūrēs astoņi glābšanas dienesta darbinieki jeb četri vienā maiņā. No plkst.10 līdz 22 pa vienam glābējam dežurēs centrālajā glābšanas stacijā netālu no koncertestrādes "Pūt, vējiņi!" un mobilajā glābšanas tornī Vaiņodes ielas galā. Savukārt divi darbinieki atkarībā no laika apstākļiem ar kvadriciklu vai motorlaivu veiks patruļas jūras piekrastes posmā no pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem līdz Jūrmalas ielai un no Pērkones ielas līdz Vaiņodes ielai. Liepājas pilsētas pašvaldības policija šogad pašvaldībai lūgusi piešķirt līdzekļus glābšanas dienesta tehniskā aprīkojuma atjaunošanai.

Liepājas pašvaldības policijas priekšnieks, atzina, ka lielākās problēmas glābējiem sagādājot iereibuši atpūtnieki, kā arī vecāki, kuri pienācīgi nepieskata savus bērnus.

Dīķis arī atgādināja, ka Liepājas pludmalē nav atļauts smēķēt un lietot alkoholiskos dzērienus. Smēķēt drīkstot tikai divās speciāli norādītās vietās.

Glābšanas dienests Liepājā izveidots 2000.gadā. Laikā no 2004.-2006.gadam Eiropas Savienības "Interreg" projekta ietvaros policijas glābšanas dienests savā rīcībā ieguva mobilo glābšanas staciju, kā arī laivas, kvadriciklu, automašīnu, glābēju ekipējumu un citu tehnisko aprīkojumu.

Pievieno komentāru

Liepājā