Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ģimenes ārsta praksi Liepājā uzsākušais Aleksejs Baranovs: "Netaisos pacientus šķirot. Tā būtu diskriminācija!"

Ģimenes ārsta praksi Liepājā Aleksejs Baranovs uzsāka pirms pieciem mēnešiem un aptuveni tikpat ilgi sevi sauc par liepājnieku. “Te bija piedāvājums, savukārt es gribēju dzīvē kaut ko pamainīt – atgriezties pie pacientu aprūpes,” atklāj dakteris, kurš pirms tam trīspadsmit gadus pavadījis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) galvaspilsētā. Paralēli pamatdarbam A. Baranovs savulaik strādājis par terapeitu Gaiļezera slimnīcā, ģimenes ārsta privātpraksē, kā arī lasījis lekcijas Rīgas Stradiņa universitātē.

Lūgts salīdzināt NMPD virsārsta un ģimenes ārsta pienākumus, A. Baranovs atzīst: “Šis darbs nav mierīgāks, bet citādāks – interesantāks, jo NMPD redz tikai sākuma posmu, bet te var novadīt pacientu “no–līdz” un saskatīt rezultātu. Plusiņš – nav naktsmaiņu.”

A. Baranovs neklusē arī par materiālo stimulu: “Mēs ar dakteri Māru Ivčenko bijām Latvijā pirmie ģimenes ārsti, kuri izmantoja Veselības ministrijas projektu, ko finansē Eiropas Savienība. Priekšgājēja pensionējoties saņēma kompensāciju par zināšanu, prasmju nodošanu, un es par to, ka pārcēlos no Rīgas uz reģionu un pārņēmu viņas praksi ar visiem pacientiem.” 

Kāds ir ārsta viedoklis par plānu veselības aprūpes pieejamību dalīt divos grozos? “Nemaz netaisos iespringt un pacientus šķirot – ir vai nav maksājis nodokļus. Manuprāt, ir absurdi, diskriminējoši cilvēkus dalīt strādājošos un nestrādājošos. Mūsu vadība ne visu saprot. Nupat vienai manai pacientei izdevās atklāt audzēju agrīnā stadijā. Bet sociālais stāvoklis viņai tik slikts, ka nav pat divu eiro, par ko analīzes veikt. Nerunājot par četriem eiro, ko samaksāt par vizīti pie speciālista, un naudu biļetei, lai aizbrauktu pie onkologa Rīgā. Cenšos izlīdzēt visādiem veidiem un kombinācijām, zvanu speciālistiem, lūdzos, lai cilvēku bez naudas pieņem šeit.

Plašāk interviju ar Alekseju Baranovu lasiet "Kursas Laika" 14. februāra numurā!

Pievieno komentāru

Liepājā