Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gatavojoties palu šovam "Lido zivis Kuldīgā", aicina izmēģināt spēkus virtuālā zivju ķeršanā

Kuldīdznieki zina – pavasaris iestājas tad, kad virs Ventas rumbas, mugurām zaigojot, sāk lidot zivis. Gadu simtiem vimbas pavasaros dodas augšup pa Ventu, savā nārsta ceļā sastopot mutuļojošo Ventas rumbu – Eiropas platāko (249 m) ūdenskritumu. Pirms 300 gadiem hercoga Jēkaba laikā kuldīdznieki izdomāja unikālu zivju ķeršanas metodi – uz rumbas novietojot zivju ķeramos grozus. To dēļ Kuldīgu sāka dēvēt par pilsētu, kur zivis ķer gaisā. Zivis ceļojumā pavada arī tūrisma sezonu atklājošs palu šovs „Lido zivis Kuldīgā”, kas tiek rīkots aprīļa beigās un ir vienīgais šāda veida pasākums Latvijā.

Kamēr zivis vēl trenējas skaistākajam lēcienam, lai demonstrētu savu sniegumu 25.aprīlī palu šova “Lido zivis Kuldīgā” viesiem (treniņu procesu var vērot interneta tiešraidē http://www.kuldiga.lv/lv/online/ventas-rumba ), Kuldīga aicina izmēģināt spēkus virtuālā zivju ķeršanā datorspēlē “Lido zivis”.

Spēle “Lido zivis”, kuru var spēlēt datoros un mobilajās ierīcēs, ļauj pārbaudīt veiklību, mēģinot ar īpašu zivju ķeramo grozu spēlei atvēlētajā laikā noķert pēc iespējas vairāk lidojošo zivju.

Spēle atrodama mājaslapā www.kuldiga.lv, kā arī Kuldīgas novada kontos sociālajos tīklos https://twitter.com/kuldigasnovads , https://www.facebook.com/kuldiga.tourism un http://www.draugiem.lv/kuldigasnovads/ . Spēli izstrādāja SIA “Petersoon”.

Aicinām virtuālo zivju ķērājus dalīties ar saviem labākajiem rezultātiem sociālajos tīklos. Labākajiem būs balvas.

25.aprīļa agrā rītā, aizsākot palu šovu, Ventas krastus ieņems „copmaņi”, lai cīnītos par dižo lomu – „Planējošo vimbu”. Kam dziļāks miegs un nebūs līdzi „badapātagas”, tie zvejot varēs zivju zupas bļodās, ko dižos grāpjos vārīs muzeja ļaudis un dižie stāstnieki. Tūristu vilinātāji stāstīs, rādīs un piedāvās, ko skaistu šogad skatīt, darīt, mēģināt. Varēs izcept savu sklandrausi, izšaut ar lok’ un nobildēties uz jumt’, ēst koču vai baudīt vīnu viduslaiku pagrabā, sajust senatnes elpu Vikingu teltī. Spēles un atrakcijas arī pašiem mazākajiem Ainiņas briežu dārzā.

Ko darīt būs, ko skatīt arī! Pilsētas dārzu piedejos, piespēlēs un piedziedās lieli un mazi, tuvu un tālu braukuši mākslinieki. Būs atrakcijas, jautras izdarības, un, protams, kārtīgs tirgus. Bet plkst. 15.30 Dusmīgo putnu gravā un lidojošo pūķu darbnīcā pie Vecā tilta būs pūķu uzlidojums.

Pasākuma programma – mājaslapā www.kuldiga.lv.

Ticējums: Kas redzējis, kā Kuldīgā lido zivis, tas savu veiksmi šogad reizinās ar divi!

Informāciju sagatavoja:
Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļa

Pievieno komentāru

Liepājā