Gatavo latviešu ēdienus modernā mērcē 1

Par godu Latvijas 90. dzimšanas dienai 12 Liepājas Tūrisma un tekstila skolas (Iepriekš 48. arodvidusskola) audzēkņi sacentās pavārmākslas konkursā. Pagatavot un pasniegt karstu dārzeņu ēdienu no izlozētajiem pārtikas produktiem – šāds uzdevums ceturtdienas rītā tika dots konkursantiem.

Audzēkņi mācību stundās ir apguvuši dārzeņu pagatavošanu, taču konkurss prasa radošu pieeju. Finālā iekļuva divi pavāri no katras grupas, kuras kopumā bija sešas, skaidro arodvidusskolas Tūrisma un viesmīlības nodaļas vadītāja Dzintra Betlere.

“Kad izlozēju sīpolu, bija grūti izdomāt, ko pagatavot. Pildīts sīpols bija vienīgais, kas ienāca prātā. Mājās prātoju, ka gribētu pagatavot pildītu bieti,” pastāsta programmas “Saimniecības vadītāja” 3. kursa studente Nellija Lange.

Ēdināšanas pakalpojumu specialitātes 2. kursa studente Jana Stirna atzīst, ka izlozējusi dārzeni, kas pašai negaršo – puķkāpostu. To viņa pagatavojusi siera mērcē. “Gatavoju pildītu ābolu, un recepti iepriekš biju atradusi internetā,” ar kādu ēdienu tikusi līdz finālam, pastāsta J. Stirna. Studente atzīst, ka ar konkursa noslēgumu Latvijas godināšana nebeigsies. J. Stirna dzīvo Grobiņā, un kopā ar ģimeni meitene noteikti piedalīsies kādā no pasākumiem, ko organizē pašvaldība. Piemēram, filmas “Rīgas sargi” noskatīšanās vai Grobiņas sporta centra svētku sarīkojuma apmeklējums.

Lai pieskaņotu konkursu valsts jubilejai, tam dots atbilstošs nosaukums:
“Latviešu nacionālie ēdieni mūsdienu interpretācijā”.

Žūrijas komisija 1. vietu piešķīra Diānai Kovaļovai, kura pagatavoja pildītus kartupeļus. 2. vietu izcīnīja Lauris Skuja ar šampinjoniem uz iesmiem, bet 3. vietu ieguva Kristīne Sīkle ar pildīto cukini.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Nellija

es piedalījosšajā konkursā un man ļoti patika, kaut kur tā es piedalījos pirmo reizi.... :)

pirms 12 gadiem, 2008.11.24 18:52

Liepājā