Garīgās zināšanas – biznesa niša; Pīlēns un Rubenis – visdārgākie 5

Šobrīd sabiedrībā ļoti aktuāla ir kļuvusi dažādu lekciju, semināru, konferenču un kursu, kas saistīti ar cilvēka garīgo attīstību, apmeklēšana, izpētījis "Kursas Laiks".

Cilvēki meklē risinājumu praksēs ar dažādiem nosaukumiem, lolo fantāzijas par guru atrašanu un iespējamām brīnumainām izmaiņām, to sastopot.

Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes docents Juris Cālītis atzīst, ka cilvēkiem ir ļoti liela interese par garīgām tēmām, jo tehnoloģiju laikmetā ir lielākas iespējas interesēties pašiem par sevi, par savām jūtām. Turklāt cilvēki jūtas garlaikoti un vēlas izbēgt no rutīnas.

J. Cālītis novērojis, ka cilvēki visu laiku grib drošību, kas ienes haosā noteiktību, skaidrību un uzticamību. Tāpēc pieķeramies filmu zvaigznēm, pazīstamiem mācītājiem, populāriem dziedātājiem un grupām. "Vajadzīgs fokuss, kas ļauj mums sevi pārliecināt, ka tomēr pastāv stabilitāte."

Pēc Latvijas Universitātes Antropoloģijas studiju katedras lektores Māras Neikenas domām, cilvēki apmeklē šādus un līdzīgus pasākumus, lai sevi garīgi attīstītu un arī lai iekļautu sevi kādā noteiktā sabiedrības grupā.

Piedāvājums garīgo meklējumu īstenošanai ir gana plašs. Piemēram, no 9. līdz 11. februārim Liepājā notiks bestselleru autores, radio un TV šova vadītājas un stratēģiskās biznesa treneres Denijas Džonsones trīs dienu videoseminārs "Pirmie soļi ceļā uz panākumiem", kas apmeklētājiem sola soli pa solim radikāli mainīt katru dzīves jomu. Semināra biļete – 197 eiro.

Jau februāra vidū Liepājā gaidāma radošo industriju konference "Subject: Creativity", kurā, kā reklamē organizatori, pulcēsies tie, kuri meklē iedvesmu, ierosmi radošām idejām un novērtē lielisku atmosfēru. Cena – no 120 līdz 150 eiro, klāt vēl jāpieskaita pievienotās vērtības nodokli.

Vieni no dārgākajiem semināriem un meditācijas retrītiem tiek piedāvāti uzņēmēja un arhitekta Ulda Pīlēna un viņa domubiedru atvērtajā Integrālās izglītības institūtā Rīgā. Viens no viņa domubiedriem ir luterāņu mācītājs, garīdznieks un rakstnieks Juris Rubenis, kurš jau iepriekš izveidojis biedrību “Elijas nams” un piedāvā dažādas programmas un kursus meditācijas namā.

Institūta redzējums sakņojas pārliecībā par cilvēku kā garīgi, psihiski, ķermeniski un sociāli vienotu būtni. Šajos kursos maksimālais dalībnieku skaits ir 12 cilvēki, cena ir no 363 līdz 726 eiro. Vietu skaits ir ierobežots līdz 12 cilvēkiem vienā kursā, taču, par spīti gana augstajai cenai, vairumā lekciju brīvu vietu vairs nav.

Plašāk lasiet 8. februāra "Kursas Laikā”.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

hexe

kas pats neprot lietderīgu pielietojumu savai naudiņai atrast,tas atdod to pīlīšu pūtējiem.
Bet biznesu labu izdomājuši,nosaukums jau tam institūtam arī super.

pirms 3 gadiem, 2018.02.09 20:30

kārtējā cirpšana

Latvietis ir tāds malacis, citam dod padomus-un labi nopelna :D UP jau varētu gudri nerunāt, ņemot vērā savu padoto... ok, pats zinās, kas un kā!? KAUNS!!!

pirms 3 gadiem, 2018.02.12 11:01

mazais burts

Apskatiju mäjas lapu I3. Daudz visa un tä smuki sakombinèts - blogs.... inga rubene un apaksä jezus.
Viss ar mazo burtu, ari Dievs

pirms 3 gadiem, 2018.02.13 14:01

Niks

Tiem, kam nepietika naudiņas vai vietu skaits bija ierobežots :) , atveriet Youtube kadā no svešvalodām un ierakstiet kvantu apziņa vai tml. un būs jums laime pilnīga.....

pirms 3 gadiem, 2018.04.10 12:18

platais e

Šķebina šie sabiedrības estēti smalkajās ūziņās un pārgudro sejas izteiksmi. Pīlēns, protams, nav idiots, bet sevi nu ļoti pārvērtē. Miljonus sagrābies, tagad ļausies dzīves šupolēm sevi iešupināt "kopā ar tautu". Viss ir tikai un vienīgi paštēla mārketings. Neticu šim slīpajam un glumajam zutim.

pirms 2 gadiem, 2018.11.01 11:43

Liepājā