Gan Sesks, gan Vilnītis gatavs Liepājas domē veidot koalīciju ar "Vienotību" un nacionālo apvienību

Abi lielākie konkurenti uz Liepājas mēra krēslu - pašreizējais pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) un Reformu partijas saraksta līderis Jānis Vilnītis - kā vēlamākos koalīcijas partnerus Liepājas domē min vienas un tās pašas partijas - "Vienotību" un nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) -, kuras gan varētu nebūt iekļuvušas pašvaldības domē.

Liepājā pašvaldību vēlēšanās visvairāk balsu ieguvusi pašreizējā mēra Seska vadītā Liepājas partija, par kuru nobalsojuši 39,21% aptaujāto vēlētāju, taču cieši seko Vilnīša vadītais Reformu partijas saraksts ar 35,24% vēlētāju atbalstu, tādējādi mēra krēsls būs atkarīgs no šo politiķu spējas piesaistīt partnerus, liecina vēlētāju aptauja pie iecirkņiem (exitpoll), kuru veica ziņu aģentūra LETA, Rīgas Stradiņa universitāte un sabiedriskie mediji Latvijas Televīzija un Latvijas Radio ar socioloģisko un tirgus pētījumu centra SKDS metodoloģisko atbalstu.

Sesks, komentējot šīs aptaujas datus, norādīja, ka viņa rīcībā esot citas, studentu veiktas, aptaujas datu rezultāti, kur Reformu partijai esot krietni zemāks rezultāts, bet Liepājas partijai - aptuveni tāds pats. Līdz ar to svarīgi esot vispirms sagaidīt īstos vēlēšanu rezultātus un tikai tad sākt sarunas par iespējamās koalīcijas veidošanu.

Pie vēlamākajiem koalīcijas partneriem Sesks minēja "Vienotību", atzīstot, ka valdības koalīcijā un Saeimā esošās partijas pārstāvība Liepājas domē ir būtiski svarīga Liepājai. Tāpat Sesks pieļauj, ka koalīciju varētu veidot ar nacionālo apvienību. Jautāts par iespējamu "Saskaņas centra" aicināšanu Liepājas domes koalīcijā, Sesks atbildēja izvairīgi: "Sagaidīsim vēlēšanu rezultātus un tad runāsim un izdarīsim secinājumus." Liepājas partija esot gatava dialogam ar visām partijām, kas būs ievēlētas Liepājas domē.

Vaicāts, vai Liepājas mēra amats pienāktos tai partijai, kas vēlēšanās saņēmusi vislielāko balsu skaitu, Sesks atzina, kas "tas būtu loģiski". "Ja Liepājas partija ieguvusi 39% vai 41% balsu, tad es domāju, ka liepājnieki ir novērtējuši pašreizējās domes darbu - jauno tramvaja līniju, sakārtotās ielas," izteicās Sesks.

Pievieno komentāru

Liepājā