Gaida jaunus nomniekus sabrukušo sapņu zemē

Liepājā uz SIA "Baltic Sea Park Development" iepriekš nomāto zemes gabalu, kas bija paredzēts atrakciju parka un atpūtas kompleksa būvniecībai, varēs pieteikties jauni pretendenti, informēja Liepājas domē.

Kā skaidroja Liepājas domes Juridiskās daļas vadītāja Inita Pelnēna, ieraksts par nomas līgumu no Zemesgrāmatas ir dzēsts un "Baltic Sea Park Development" nomātais zemes gabals ir brīvs no apgrūtinājumiem.

Pelnēna piebilda, ka Liepājas pašvaldība tiesvedību par 59 000 latu parādu pret SIA "Baltic Sea Park Development", visticamāk, sāks aprīļa vidū.

Liepājas domes deputāti 13.marta domes sēdē lēma apstiprināt līguma laušanu ar SIA "Baltic Sea Park Development" par zemes nomas izbeigšanu.

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks sacīja, ka ticamības pakāpe, ka SIA "Baltic Sea Park Development" atgriezīsies Liepājā un turpinās projektu, viņaprāt, ir ļoti zema. Sesks atzina, ka projekts beidzies neveiksmīgi, tomēr pilsēta finansiālus zaudējumus neesot cietusi.

Sesks vēl nevarēja konkretizēt, kādi plāni pašvaldībai ir par atbrīvojušos zemes gabalu.

Projekta virzītājs, Dānijas uzņēmējs Bens Iversens, vēl pirms mēneša apgalvoja, ka atgriezīšoties Liepājā un projektu ar plašu vērienu turpināšot.

Jau ziņots, ka "Baltic Sea Park Development" Liepājas pašvaldībai nav samaksājusi zemes nomas maksu 41 000 latu apmērā un soda naudu 18 000 latu apmērā. Kopš līguma noslēgšanas 2004.gadā uzņēmums Liepājas pašvaldībai kā nomas maksu un soda naudu samaksājis 141 876 latus.

Atpūtas kompleksa projekta kopējās izmaksas tika lēstas aptuveni 70,2 miljonu latu apmērā. Atpūtas kompleksā bija iecerēts būvēt gan ūdens atrakciju parku, gan brīvdienu mājokļus, gan veikalus, kafejnīcas un citas izklaides vietas.

Kompleksu bija paredzēts celt uz pašvaldībai piederošās zemes pie Liepājas dienvidu robežas starp Klaipēdas ielu un jūras krasta aizsargjoslu.

Pievieno komentāru

Liepājā